Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sağlık güvencesi açısından SPAS hata : 1106: 60/g

verden20

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhabalar forum sakinleri;
Bir konu hakkında görüşlerinize ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim: Annemin %48 raporu var 2 senedir maaş alıyor ancak geçenlerde eczaneye ilaç almaya gittiğimizde " SPAS hata : 1106 :60/g sigortalısı olarak Sosyal Güvenlik Krumu tarafından resen tescil işleminiz yapılmıştır. Yakınlarınızdan sağlık hak sahipliğiniz yoksa gelir testi işleminiz için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına başvurmanız gerekmektedir. " ibaresi ile karşılaştım. Bunun sebebi ne olabilir. Bilgelendirmeleriniz için şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.:confused:

kendiniz için mi soruyorsunuz? annenizin sağlık güvencesinden mi yararlanıyordunuz daha önce?
yaşınız kaç ve okuyor musunuz?
anneniz 2022 engelli aylığı mı alıyor?

sizin şu an hiçbir şekilde sağlık güvenceniz yoksa en kısa sürede vakfa gidip GSS gelir testi yaptırmak zorundasınız. çünkü SGK sizi resen 60/g kapsamında GSS'li yapmış. gelir testi yaptırmazsanız en yüksek prim üzerinden gSS'li olursunuz üstelik borçlu çıkarsınız.

Annem için soruyordum; annemin ilacını eczaneden almaya gittiğimde yukarıda bahsettiğim yazı ile karşılaştım. Doğal olarak eczane ilaç vermedi. Sanırım bu durum beni de ilgilendiriyor. Ben 25 yaşındayım halen daha üniversite eğitimime devam ediyorum. Geçen sisteme girdiğimde 900 gibi rakamla borçlandırmışlar. Asıl sorum annemin maaşını mı kesicekler diye şüpheye düştüm o yüzden buraya yazma gereği duydum. Annem aynı zaman da iş yerinde çalışıyor. Çalışması açısından bi sorun teşkil edermi yüzdelik olarak 48 raporu var.

Vedat, annenin hangi aylık aldığını yazmadın ki. 2022 engelli aylıgı mı alıyor diye bir soru sormuştum. değilse ne aylıgı alıyor?
annen işyerinde çalışıyormuş. sigortalı mı çalışıyor?

annen ve senin için SPAS sorgulaması yapar mısın e-devlet şifreniz varsa? https://www.turkiye.gov.tr/spas-mustahaklik-sorgulama

sorgulamayı yaptıktan sonra orada yazılanları kimlik bilgilerinizi saklayarak buraya kopyala lütfen.

sigorta durumunuza bakayım önce bi.

Kimlik No: **********
CinsiyetiKadın
Adı: ****
Soyadı: ****L
Doğum Tarihi: 1969
Yakınlık Türü: Kendisi
Tescil Kapsamı: 4/a Yaşlılık Aylığı Alan EmeklilerYararlandığı
Kimlik No: **********
GSS Kapsamı: 60/f kapsamında sigortalı olanlar
Sicil No **********
Provizyon Tarihi : 10.09.2015