Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sağlık raporu talep ediyorum, hastaneler rapor vermiyor! Nasıl bir yol izlemem lazım?

Depremzede31

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Ben Hatay'da ikamet ediyordum, deprem sebebiyle Ankara'ya taşındım. Ortopedik rahatsızlığım vardı, çalışamıyordum. Eve kapandım bir nevi, bu sürece antidepresan ilaçlar kullandım. Hep agresiftim, içime kapalıydım. 4-5 yıl boyunca belirli aralıklarla ilaç kullandım. Depresif nöbet, anksiyete, depresyon gibi tanılar konuldu.

En son 2023 Haziran'da doktora gittim, son 8 aydır herhangi bir pskiyatri muayenem yada kullanılan ilacım yok. Baskın olan anksiyetemde kendiliğinden geçti. Beni bu duruma sürükleyen ortopedik sorunum icinde ameliyat olup duzeldim.

Taşınmış olduğum Ankarada bir tanıdığım vesilesiyle özel güvenlik işi buldum. Sağlık raporu al dediler silahsız özel güvenlik görevlisi olmak için. Ama gittiğim hastanelerden ilki sen geçmişte ilaç kullanmissin, biz en azından son bir yildir ilaç kullanılmamasına dikkat ediyoruz diyerekten rapor vermedi. Sonra ki gittiğim hastane ise daha önceden sağlık kuruluna başvuru yapıp ortopediden %8, pskiyatriden %20 olmak üzere 1 yıllık süreli rapor almışsın. Sen başka bir hastaneye git istersen diyerek başından saldı.

2021 de sağlık kuruluna başvuru yaptım evet engelli raporu alabilir miyim diye ama %28 verdiler 1 yıllık süreli rapordu ve zaten süresi geçti. Ama nedense sistemden silemedim. Zaten ortopedik sorunum düzeldi ve dediğim gibi psikolojik olarakta iyi hissediyor olmamla beraber, son 8 aydır herhangi bir ilaç kullanımım bulunmamakta.

Benim ne yapmam gerekiyor. Sitede yeniyim, yardımcı olursanız çok memnun olurum değerli abi ve ablalarım.

@OğuzHan112

Evet hocam. Özel güvenlik olabilir raporu almam lazım heyetten. Silahlı olanı vermezler belki ona okeyim ama silahsız istiyorum. Sadece bir villa sitesinin girişinde duracağım. Ama geçmişte depresif nöbet, anksiyete tanılarım var. İlk gittiğim hastanede ki pskiyatrist sen antidepresan kullanmışsın dedi. İkinci gittiğim de engelli raporu görüyorum dedi. Engelli raporunda %8 ortopediydi onu çözdük ameliyat ile sağlığıma kavuştum. Birde depresyon içindi onun içinde en son 2023 Haziran da doktora gittim bir daha gitmedim ve problem de kalmadı çok şükür. Beni yönlendirirseniz çok mutlu olurum

@Depremzede31

Anladığım kadar geçmişinde psikiyatri öykün olması nedeni ile 2 hastane size sağlam raporu vermemiş.

Engelli raporu başvurunuz da olmuş...Engelli raporları olumlu yada olumsuz çıksın sistemden silinmez.

İlaç tedavisi 8 aydır almıyorsun,size önerim 1 yıl psikiyatri ilacı kullanmayın.

Poliklinik kayıtları da olmasın...Ondan sonra tekrar başvurunuzu yapın.

Depresif nöbet, psikotik özellikli olmadığı sürece anksiyete den farksızdır.

İsterseniz şansınızı başka bir hastaneden tekrar deneyin,yada 8 ayı 1 yıla tamamlayıp tekrar deneyin.

@OğuzHan112,
Evet hocam iki ayrı hastaneye başvurdum, özel güvenlik olmak için sağlık raporu almak istiyorum dedim. İlk gittiğim hastane son 1 yıldır ilaç kullanılmamalı dedi. Diğer gittiğim ise sen daha önceden pskiyatri alanından engel oranı almışsın dedi.

1 yılı doldurunca şansımı yeniden denerim artık. Umarım olumlu bir sonuç alabilirim. Doktorların bu kadar problem yaratmaları, uğraştırmaları çok can sıkıcı olsada elden birşey gelmiyor

Sorduğun soruya cevap yazdım ama soruyu silmişsin.🙋

Depresif nöbet.

Psikotik özellikli olup olmadığını muayene eden doktor sizin şikayetlerinize göre belirler.

Mesela aşağıda sıralayacağım şikayetlerin bazıları veya hepsi sizde görülüyorsa, psikotik özellikli depresif nöbet tanısı koyulabilir.

Konsantrasyon problemi..değişken ruh hali..uyku bozukluğu..kaygı (anksiyete)

Çevreye karşı ilgisizlik..sanrılar eşlik eden halüsinasyon..düşünce içeriğinin bozulması..hareketlerde negatif davranışlar.

Psikotik özellikli depresif nöbet..hafif ,orta ve ağır olmak üzere üçe ayrılır

@Depremzede31,

Üst Alt