Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sakatlık oranım %72 oldu ama aldığım 2022 maaşı artmadı..?

aslanlar1280

Yeni Üye
Konular
12
Reaksiyonlar
0
%69 oranında engelli iken 500 tl çıvarı maaş allıyordum şimdi %72 oranıda engelliyim maaş aynı niye armıyor

Kusura bakma kişiliğine bakıp konuşmuyorum sadece düşüncelerine söyleyecek bir kaç sözüm var. %72 rapor almışsın 500 Lr'Da maaş alıyorsun daha ne istiyorsun ? Ayrıca birçok yasal hakkın var. Sence bunlar göz önüne alınması gerekmiyor mu ? Artacak artacak en fazla 15-20 lr artacak. (Artacak olsa dahi) Bence hayata birde iyi taraflarından bakmak gerekiyor. Bundan 10 sene öncesine kadar butür hakların neredeyse hiçbiri yoktu. Durduk yere de 500 lr hiçte az değil. Üstelik gözlerinde görüyormuş.Büyük ihtimal yatalak bir hasta da değilsin sen al o parayı öpte başına koy. Ayrıca hala birçok özürlünün bu haktan faydanmadığını,%39'la sınıfta kalındığını da unutmamak gerek. Al sana kendimden örnek veriyorum ; Ağır kaldıramıyorum tüm vucud oranım neredeyse asimetrik olarak bozuklar normal bir insanın yaptığı hiçbirşeyi yapamıyorum.Bugün bir yere gitsem bana iş verecek hiç kimse olmaz. Amele bile olamam ama bana verilen özürlülük oranı %31 yani senin gibi bir çok insan senin hayallerine ulaşmayı diliyor belki de ben bu yüzden iyi niyetli yazıyorum belli değil.İsterim ki bütün özürlüler en iyisini alsın ama bu ülke de bunları söylemek için henüz çok ama çok erken bence sen şimdilik şükret yok olmaz diyorsan da dilekçeyle bildirim yapabilirsin.

bu ne hiddet bu celal sayın umut , aslanlar1280 yasal hakkını aramak istiyor.yok aldığın paraya şükret bilmem ne. bu mantıkla hiç kimse hakkını felan aramasın , arkasını soruşmasın.hak hukuk gelişmesin.

sayın aslanlar1280, mevzuaatta belirtilen oran dilimlerinden bir diğerine geçmiş iseniz yani , özürlülük oranınız artmış ise ve diğer dilime geçmiş ise başvurunuzu yapınız. reddedilirse yasal yollara başvurma hakkınız mevcut.saygılar

UMut, yazdıkların -kusura bakma ama- saçma sapan ve çok kırıcı. Bir daha düşün istersen arkadaşın sorusunu ve yazdığın cevabı...

aslanlar:
1- 18 yaşından büyük müsün?
2- %72 oranındaki raporu sgk'ya gönderip maaş artışı talebinde bulundun mu?

Kırmızı yazdığım yerde bir ironi yapmak istedim ama sanırım anlaşılamadım.Bunun için başlığı açan kişiden özür dilerim.

Rapor oranı %70 ve üzerinde olanların üç aylık maaşı 777,69 tl'den 812,79 tl'ye
Rapor oranı % 40 ile % 69 arasında olanların üç aylık maaşı 518,46 tl'den 541,86 tl'ye yükseltildi.Fark bu.

tşkr

evet 18 den büyüküm
%722 raporum var ancak yeşil kartlı degil babam sağlık kartlı yaptı galiba olmaz sizce...........................tşkr ederim

Üst Alt