Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Şehirlerarası TCDD seyahatinde engelli bilet alma tecrübesi..?

fatih76

Üye
Konular
12
Reaksiyonlar
0
Engelliye şehirler arasında ve hızlı trenlerde yüzde 50 indirimliymiş fakat marmaray ve banliyö trenleri ücretsiz olmuş.Yani şehirler arası ücretsiz değilmiş..

[FONT=Calibri][FONT=verdana][FONT=Calibri]
[/FONT][/FONT][/FONT]

Hayır yanlışınız var ben 2 haftada bi eskişehire gidiyorum hızlı trenle üçretsiz bakanlık kartı ile
alıyorsun bileti üçret kısmı 0

Biletin arkasında 50 indirimli yazdığına bakma o seni aldatmasın en yakın gara bilet almaya git anlarsın

kardeşim... herkez engellilere herşey ücretsiz diye tanımlıyor ama öyle değil. devlet kurumlarına ait olan herşey ücretsizdir onlarda basit olan yerler. örneği: otobüs metrobüs hatta kadıköyden sefaköye giden 2 katlı otobüsler bile ücretli. ücretsiz kartlar okumuyor... yht ve trenlerde zaten P indirim vardı... buna sadece Marmaray eklenmiş...

turan yılmaz;
benim eniştem eskişehirden istanbula gelip gider yılda bir yarı fiyat alıyorlar anlamadım şimdi :S

Yüksek hızlı tren tamamiyle üçretsiz
kara tren şehirler arası üçretsiz

sedatgedik;

İstanbul'dan başka bir yerde metrobüs varsa bilmiyorum, ama İstanbul'daki bedava. Özel halk otobüsleri bedava. 2 katlı otobüsler ücretli.

bende hızlı trenle konya ve eskişehire gider gelirim hiç bir ücret vermiyorum engelli kimlik kartı yeterli yarında ankaraya gidecegim trenle sonra banlio trene binip sincana geeçecem yani ücretsiz arkadaş.

ben izmir Alsancak gardaki gişe memuruna sordum ankaraya engelli bilet ne kadar dedim bedava dedi

arkadaşlar alakasız ama bişey soracağım türkiye kupası final maçında engelliler için yer ayırtılmış mı bilgisi olan var mı ?

Engelli kartım yok ama sağlık raporunu göstererek 10 gün önce İSKENDERUN-ADANA arası ücretsiz gidip geldim.

Bilet görevlisi ilk önce biletlerin yüzde 50 indirimli olduğunu söylemişti. Ancak, ben TCDD sitesindeki aşağıdaki linkte ( Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları ) biletlerin ücretsiz olduğunun açıkça yazdığını söyledim.

Bilet görevlisi de kendilerine Genel Müdürlüklerinden gelen yazıyı göstererek engellilere yüzde elli indirim olduğunu söyledi.
Genel Müdürlüklerinden gelen yazıyı beraber okuduk ve yazıda engellilere biletlerin ücretsiz olduğunu anladılar.

Ve aynı gün ücretsiz olarak bilet kestiler ve seyahatim gerçekleşti.

turan yılmaz;
Adana istanbul arası gitmek istiyorum. Mesafe uzun. Yataklı vagon da ücretsiz mi biliyor musun

istediğin kompartmanda oturabiliyormusun, yani yataklı kuşetli vagonlar fark ödeniyormu

futbol müsabakalarına engelli kartınla girebilirsin arkadaşım

ben Ankara Eskişehir arası YHT ile gidip geldim ücret ödemedim.Ayrıca Ankara da sincan kayaş arası banliyö treni ücretsiz..ego otobüsleri de ücretsiz.Eskişehirde ki tramvaylarda ücretsiz......

bende ankaradan eskişehire yht ye engelli kartını göstererek bilet almak istedim görevli yer kalmadı business olursa var fakat 10 tl fark oldugunu söyledi bende mecburen 10 tl ödeyerek yolculuk yaptım normalde ücret ödemiyecektim.

Şu an şehirler arası tren ve yüksek hızlı tren yolculuğu engelli kimlik kartına bedava mı ?

@Danua.

İnternette, sosyal hizmetler müdürlüğünde ücretsiz yazıyordu. Isparta tren garina gidip bunu doğrulamak istedim ama kapıda şöyle yazıyordu
" Eksik personel nedeni ile çalışma saatlerimiz 09:00 12:00 16:00-19:00"

Üst Alt