Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Seker hastasıyım, %40 raporum var. İşsizim. Devletten talep edebileceğim maaş..?

seker26

Yeni Üye
Konular
16
Reaksiyonlar
0
Çalışma gücüm az olduğu için kendime göre bi iş arıyorum fakat uzun süredir bulamadım. İş-kur'a da başvuruda bulundum fakat bi sonuç çıkmadı. Şuanda devletten talep edebileceğim bi maaş söz konusu mu engelli olmamdan dolayı ? Eğer böyle bir şey varsa nasıl bi yol izlemem gerekir ?
Yardımlarınız ve önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim . Saygılarımla. . .

Ortalama aylık gelirinizin 86,41TL'nin altında olması durumunda 2022 maaşı için başvuruda bulunabilirsiniz.

merhaba şeker dostum bende senin gibi tatlı bır şekerciyim bende bir zamanlar çok iş aradım yılmadan ve sonunda iş buldum 2 yıldır çalışıyorum işkura başvurmak yetmiyor kendi gayretlerinle iş aramalısın ne mezunu olduğunu bilmediğim için genelleme olarak yazıyorum işkuru takip et diğer engelli ilanlarını takip et bir gün iş bulacağınaa inanıyorum ssk dan faydalmıyorsan 2022 den maaş alabilirsin ssk bağkur başlatırsan da kestirmeyi asla unutma cezalı duruma düşme bu arada hastalığınla ilgili ne ilaçları kullanıyorsun doktorun kim nerede takip ediliyorsun bu konular hakkındada byazarsan sana yardımcı olabilirim elimden geldiği kadarı ile yada belki sen bana yardımcı olabilirsin ...
saygı ve sevgilerle

Tabii ki sadece iş-kur a gitmedim araştırmadığım yer kalmadı memolikk :( Ama nereye gitsem boş döndüm ve bu durumdan sıkılmaya başladım. SSK dan şuan için ailem üzerinden faydalanabiliyorum. Şahsıma ait bi gelirim yada güvencem yok. Bu arada istanbulda Okmeydanı ssk hastanesinde takip ediliyorum. Humalog ve Lantus kullanıyorum insülin olarak.

2022 den maaş alabilmek için nereye başvuru yapacağımı söylerseniz sevinirim :)

hastaneden alacagınız rapor eger en az %40 ise o raporla il/ilçe mal müdürlügüne başvuru yapıp 2022 maaşı alabilirsiniz ama evde kişi başına düşen geliriniz 86.41 liradan az olması şartıyla..

Teşekkürler yorumlarınız ve yardımlarınız için :)

merhaba şeker dostum diğer arkadaşım yazmış doğrudur hemen başvur kendine iyi bak başka sorun olursa sorabilirsin her zaman

şuanda ailem üzerinden sigortadan yararlanamıyorum ama kullanmam gereken heyet raporlu ilaçlarım var ve çok pahalı ne yapıcam bilmiyorum iş te yok :(

Üst Alt