Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sendikanın bildirdiği maaş tutarını SGK'ya delil olarak gösterebilir miyim?

Gazoz

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhabalar arkadaşlar.
2017 yılında iş kazası geçirdim. 6-7 metreden beton zemine çakılmışım. 3 beyin kanamam olmuş aynı anda farklı yerlerde. Kazadan 7-8 ay sonra kısmen olmasa da kendime gelmişim.
İş verenden şikayetçi oldum. İşveren için %90 ağır kusurlu benim için %10 ağır kusur sayılmaması sonucuna ulaştı müfettişler.

Benim sigortam başka şantiyede yatıyormuş haberim olmadan.
Yaptığım iş çelik konstrüksiyon işi için zorunlu olduğu halde iş güvenliği eğitimi ve ekipmanları olmadan çalışıyorduk.

Hasar oranım ve meslekte kazanma gücü maaşım bağlandı uzun süre önce. Hasar oranına itiraz ettik adli tıpa sevk ettiler. Şuan onun sonuçlanmasını bekliyoruz.

Benim merak ettiğim ve öğrenmek istediğim konu şu, 2017 yılında sigortam asgari ücret üzerinden yatıyordu. 1400 lira. Lakin ben 2700 lira maaş alıyordum. Hakime hanımdan sendikalardan kaç para maaş aldığımın tespit edilmesini istedim. Ve sendikaların cevaplarının ortalamasına göre 2750 lira maaş aldığı bildirildi çelik konstrüksiyon ustalarının. Ben şimdi önümüzdeki mahkemede sendikaların bildirmiş olduğu maaşların bilir kişiler tarafından tespit edilip SGK bildirmesini isteye bilirmiyim yoksa. Adli tıptan hasar oranımın gelip hakime hanımın masşımın tespitini ve tazminatımı hesaplamak için bilir kişiye göndermesinimi beklemeliyim. Adli tıptan yanıt yıl sonuna veya önümüzdeki yılın başına anca gelebileceği söylendi.
Bu konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim.

Üst Alt