Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[SERAFİM] Dengesizlikten oluşan dengeler üzerine

SERAFİM

Yasaklı Üye
Konular
142
Reaksiyonlar
1
o saksıda yapayalnız bir çiçekti,bazen güneşi görsün diye pencere önüne alınırdı,bir sahibi vardı çiçekle yalnızlığını paylaşan,yalnızlığını paylaşırdı ama..... yalnızlığına hep fazla su katardı......

mataydan domine edilmiş krizalit krizantemler

saat 22,54 ,crematory den fly ı dinliyorum,gürültünün içerisinde anlamsız bir sessizliğin şizoid gülümsemesi yankılanıyor sarı duvarlarımdan bana doğru,ohhh evet bana doğru,bu nasıl bir hayat,kurduğum hayaller bile bana karşı daha gerçekçi daha dürüst çevremdeki manic depresif insan yığınından,özgür ruhum ben,zinciri kabul etmeyen,öleceksem bile onurlu,boyun eğmeden,ayakta kalmak uğruna,birilerine yaranabilmek,karşılığı hiç bir zaman olmayacak sevgilerin peşinden koşmayacağım tüm bu düşüncelerimin üzerine black celebretion çalmaya başladı,tesadüf gibi:)

emre bey beni anlamanızı hiçbir zaman beklemedim,zaten kim kimi ne kadar anlıyor ki ,öyle değil mi,öyleyse varsın sizde anlamayın,zaten anlaşılmayı istediğimde yok,yine de iyi geçiniyoruz sizinle,çünkü abuk subuk alınganlıklar yapıp küsme modlarına girmiyorsunuz,özgüveni olan bir insan emin olduğu bir konuyu seviyesini bozmadan tartışır,tartışamadığı yerde de hatalıyım der susar ,maalesef günümüzde sadece alıngan ve de hiç bir şey üretmediği halde sadece eleştiren insanlar mevcut

duygusal ifadelerim

spiriütel dezenkarnasyona doğru giden merdiven basamaklarının tam ortasından seyretmek hayatı,algılayabildiklerimize gerçek diyoruz,başkalarının ajite ettiklerini de algıladığımızı varsayarak ,görmeden,dokunmadan,varsayımlar üzerine algıladığımızı farzediyoruz ,hayat damarlarımız bilgisayarların,televizyonların fişine bağlanmış,reflexlerimiz telefonların frekanslarına sabitlenmiş,sahi biz neyiz,insan mıyız şimdi,bu muymuş insanlık

giderek daha çok ,daha çok duyarsızlaşmak,teknotronic ve sibertronic toplum sarhoşluğu üzerinde yalpalamak,birileri çıkıp ben özgürüm diyor,özgürlük hamburgerinizin içinde ketçap olmasını istemekten daha öteye gitti mi hiç,şöyle bir çevremize bakınca kendimizi bugüne kadar kaç kişinin yerine koyduk,hiç amcamız,dayımız,teyzemiz,babamız annemiz olabildik mi,geride bıraktıklarımızın hatırına kaç kez durduk arka sıralarda

onu da isterim,bunu da isterim,şunu da isterim demek midir hayat,o zaman hiç bir adım daha ileriye gidemedik çocukluğumuzdan

sevildiğini farketmektir yaşamak,kaç kişi farkettirebildi,karşımıza en iyi arkadaş ,dost sıfatıyla çıkanlar kaç tane sırrımıza ortak olabildi,ışık verebildi?

bizi terketmek için hatamızı gözetleyen sevgili ,kendine güvenmeden nasıl bize güveneceksin?

ve kaç kişi bizi anlayabilmek adına bizim yerimize geçti,ölü bir şiir gibi akarken damarlarımızdan gece,yıldızlar yine soğuk ,yine kibirli,yine ulaşılmaz

siyah kedim benim,bir araba ezmiş ayağını ,2 yıldır bir ayağın eksik devam ediyorsun sokaklarda ki yaşam mücadelene,engelli bir kedi olmak gecenin soğuk kaldırımlarında,ansızın bir köpek sürüsüyle karşılaşsan ,kaçamazsın ki biçare kedim,şu insanların yüreğinde 2 metrekarelik bir alandamı yok ,sana sahip çıkmıyorlar

uyuyamıyorum,geceleri uyuyamıyorum,aklımda hep sokakta ki dostlarım,susuz olduklarını bilerek ,aç olduklarını bilerek nasıl rahat uyuyabilirim ,nasıl pembe düşler görebilirim,içinde duyarsız insanların olduğu rüyalarda büyük ,pis kokulu bir bataklıkta yavaş yavaş batıyorum

Seni kendi iyiliğim için affediyorum

Böylemi olacaktı ,böylemi sona erecekti :( demek ki bana hiç değer vermemişsin ,bunu iyice anladım ,oysa ki ben senin kafan rahat olsun diye seni hiç arayıp sormadım yıllarca ,sende aramayınca anladım ki sen beni sevmiyorsun ya da bana değer vermiyorsun

işte aşkın en çok bu yönünü seviyorum.güzel günler yaşarken inanılmaz mutlu oluyorsun.ayrılıncada şair ve yazar oluyorsun;)

serafim ittiret bütün hatunları .hepimiz tu kakayız.;)

Böylemi olacaktı ,böylemi sona erecekti :( demek ki bana hiç değer vermemişsin ,bunu iyice anladım ,oysa ki ben senin kafan rahat olsun diye seni hiç arayıp sormadım yıllarca ,sende aramayınca anladım ki sen beni sevmiyorsun ya da bana değer vermiyorsun

MURATCIM; Sen yapacağını yapmışsın, sevmek karşılıksız olsa bile güzel bir duygudur. Sana karşılık vermeyen kişi düşünsün ve üzülsün bu duruma, sen takma kafana şapkadan başka bişey :):)

Tamamını okumadım ama okuduklarım gayet güzeLdi serafim :)

SERAFİM sen baya duygusalmışın ya :)

Yazların güzel tebrik ederim ;) Derin birisin...

Valla bravo okutturdun kendini böyle yazi yazarmiydin sen gercekten tebrik ederim güzel yazilar

ahahah bunları yazmamın nedeni jönpremiye , manipülasyonlar ve dil bilgisinde kendimi geliştirmeye çalışıyorum .her insanın kendisine göre derinliği vardır ama konuşma dilini iyi bilmeyen insanlar bu derinliklerini ifade edemez ve kimse beni anlamıyor diye yakınırlar .

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

[FONT=PT Sans]Kırılgan bir çocuğum ben
Yüreğim cam kırığı
Bütün duygulardan önce
Öğrendim ayrılığı
Saldırgan diyorlar bana
Oysa kırılganım ben
Gözyaşlarım mücevher
Saklıyorum herkesten
Ürküyorlar gözümdeki ateşten
Ürküyorlar dilimdeki zehirden
Ürküyorlar o dur durak bilmeyen
Gözükara cesaretimden
Diyorlar: Bir yanı sarp bir uçurum,
Bir yanı çılgın dağ doruğu.
Oysa böyle yapmasam ben
Nasıl korurum içimdeki çocuğu?
Bir yanım çılgın nar ağacı
Bir yanım buz sarayı.
[/FONT]

[FONT=PT Sans]“Kırılmış bir bardaktan etrafa saçılmış cam parçasıysam, üstüme basmaya çalışanların ayaklarını kanatmak zorundayım.” Murathan Mungan[/FONT]

Murathan Mungan ın yalnız bir opera ve gece nöbeti şiirleri güzeldir Murat okudun mu bilmiyorum ama :)

Çaresizlik ne kötü bir duygu ,

İnsan beyni çaresiz kaldığını düşünmeye başlayınca ,soruna çözüm bulmak yerine üzülmeye başlıyor .

Bazen kendi hayatımızı bazen de başkalarının ,sevdiklerimizin hayatını iyileştiremediğimizde kendimizi çaresiz hissederiz .

Her birimiz sınırlı imkan ve kapasitelere sahibiz .

Yapabileceklerimiz bir yere kadar .

Gücümüzün yetmediği ve yetmeyeceği durumlar karşısında üzülmenin manası nedir ?

İnsanlara bakınca , herkes kendini daha iyi hissetmek için bir şeyler yapmaya çalışıyor .

Bir çoğu başkaları da kendini iyi hissetsin diye hiç bir şey yapmıyor

Suça meyilli toplum dinamiklerinin patlayıcı unsuru BENCİLLİKTİR

PAT ' PAT ' PAT !!!!!!

İnsanlar bir silah gibi patlıyorlar birbirlerine ,

İçi boş duygular zamanla kurşunlarla dolu hale geliyor

Yakınlık sendromu nedir bilir misiniz ?

Evde ya da dışarıda biriyle çok vakit geçirirsiniz , ne kadar çok beraber olursanız birbirinize o kadar çok ihtiyaç duyarsınız

Ve zamanla birbirinizi itmeye başlarsınız

Ünlü bir fizik kuralıdır , maddeler önce birbirini çeker ,sonrada itmeye başlar

O yakınlaştığınız insandan, kendi dünyanızda önemli bir yer verdiğiniz kişiden soğumaya başlarsınız ,ya da o sizden soğumuştur bile .

Bir zamanlar her söze ,her şeye güler eğlenirdiniz ya '' Unutun artık o günleri , şimdi vakit her söze ,her şeye kızma ,kavga etme zamanıdır ''

GECE NÖBETİ

Daha az seviyorum seni..
Giderek daha az..
Unutur gibi seviyorum..
Azala azala..
Aramızdaki uzaklığın karanlığında..

Geceler kısalıp..gündüzler uzuyor öyle olunca..
Daha az seviyorum seni..
Kendini iyileştiren bir yara gibi..
Daha az ..
Ve zamanla..

Sen geceyi tutuyorsun ..ben nöbetini..
Uzak dağ kışlalarında..
Görmüyoruz birbirimizi..
Usul usul sis iniyor..
Kopmuş yollara..
Işığı hafif..uykusu ağır koğuşlarda üzerini örtüyorum senin..
Bir çığ gibi büyüyorsun rüyalarımda..
Sevgilim sevgilim
Yıldızları daha büyüktür bazı gecelerin
Nöbet kadar yalnızken öğreneceksin bunu da..

Artık daha az seviyorum seni..
Unutur gibi..ölür gibi daha az..
Yeniden ödetiyorum kendime
Onca aşkın öğretemediğini..
Kolay değildi..
Yalnızca sevgilimi değil..evledımı da kaybettim ben..
Kaç acı birden imtihan etti beni..
Bir tek gece vardır insanın hayatında..
Ömür boyu sürer nöbeti..
Bu da öyleydi..
İyi ol..
Sağ ol..
Uzak ol..
Ama bir daha görme beni..

MURATHAN MUNGAN

Birine en az kendiniz kadar değer verdiğinizde onu incitmemek için ona onun yanlışlarını söyleyemiyorsunuz .

Ne yaparsa yapsın haklısın diyorsunuz .

Ve zamanla o sizin pasif tutumlarınıza güvenerekten kendisini sizden üstün görmeye başlıyor .

Hayatta tutanacak tek dalınız kalmışsa eğer o dal sizin için dünyadaki bütün dallardan daha değerli bir hale geliyor .

Sorun şu ki siz o dalı sıkı sıkıya tutarken acaba dal sizi taşımak istiyor mu ?

Fazla mütevazi olmayacaksınız bu hayatta

Düşmanla savaşı bıraktığınızda ,kendi kabuğunuza çekildiğinizde ,sizi pasif gören düşman , sürekli üzerinize hamle yapar .

Sizinle uğraşanın ,canınızı yakmaya çalışanın icabına bakmak zorundasınız

Ne kadar geriye yaslanırsanız o kadar çok hücum yersiniz .

Kimse kimseye karşı sonsuz sabır göstermek zorunda değil

Karşınızdaki insan sizi üzüyor ve bunu önemsemiyorsa ,siz de yeri geldiğinde onu üzmekten çekinmemelisiniz

Herkesin kendine özel bir dünyası ,sorumlulukları var

Narsistlerle olan savaşımda asla pes etmeyeceğim

[FONT=Helvetica]Aramayacaksın kimseyi ..
Olması gerekenler zaten yanında !
Ve yanında olmayıp gidenler;
Ne aklında olmalı ne umurunda...[/FONT]

[FONT=Helvetica][FONT=inherit]Paul Auster[/FONT]
[/FONT]

[FONT=Helvetica]Yaptığınız iyilik, sergilediğiniz kibarlık, gösterdiğiniz sevgi ve iyi niyet size pek çok farklı şekilde geri dönecektir.[/FONT]
[FONT=Helvetica]Tıpkı hayvanların korku sinyallerini almaları gibi birçok insan da hassastır.[/FONT]
[FONT=Helvetica]Sakladığınızı sandığınız düşünceler sesinizle, mimiklerinizle ve beden dilinizle yayılır.[FONT=inherit]
Başkalarının başarısından, terfisinden, şansından keyif alın. Bunu yaparsanız siz de şansı kendinize çekmiş olursunuz.
Başkalarını affetmek, zihinsel huzur ve sağlık için gereklidir.
Eğer sağlıklı ve mutlu olmak istiyorsanız sizi incitmiş olan herkesi affetmelisiniz.
Hayat kimseyi kayırmaz. kimseye torpil yapmaz.
Onun için kimse özel değildir; sağlık, keyif, huzur prensiplerinin safına geçtiğinizde size iyilik yapar.
Hayat hiçbir zaman hastalık, rahatsızlık, kaza yada acı göndermez.
Ne ekersen onu biçersin yasasına göre bunları başımıza olumsuz ve yıkıcı düşüncelerimizle kendimiz getiririz.
Suçluluk duygusu hayata dair yanlış bir kavramdır.
Hayat sizi cezalandırmaz yada yargılamaz.
Bunu yanlış inançlarınızın, olumsuz düşüncenizin ve kendinizi yargılamanızın bilinçaltı etkileri ile siz kendinize yaparsınız.
Eğer biri sizi eleştirirse ve bu hatalar sizin içinizdeyse sevinin, teşekkür edin ve yorumlarını takdir edin.
Bu size hatayı düzeltme fırsatı verir.
Rehberlik ve doğru eylem için dua ettiğinizde geleni kabul edin.
Bunun iyi, çok iyi olduğunu fark edin.
Bu durumda kendinize acıma, eleştiri ve nefret için hiç neden kalmaz.[/FONT][/FONT]

[FONT=Helvetica][FONT=inherit]Joseph Murphy[/FONT]
[/FONT]

başlık çok iyi...insanlar ve sarı yıldız tozları...

Üst Alt