Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

SGK Borç Sorgualamada GSS Prim Borcum 1910 TL olarak gözüküyor?

Loris

Aktif Üye
Konular
168
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar ben 01.10.2013 tarihinde işten çıkarıldım. 6 ay çalıştım. Çalışmadan önce 2022 maaşı alıyordum. Şimdi işten çıkınca tekrar başvurdum ve maaşım onaylandı ve Aralık maaşını da aldım. Lakin şöyle bir sorun vardı. Ben sgjk borç sorgulamada baktığımda ilk başlarda 3072 TL Gss prim borcu gözüküyordu. Sonra kaymakamlığa gittim herhalde yanlışlık olmuş dediler ve Ankaraya yazı yazdılar ki, gss sorgulamada bile çalışan ve isteğe bağlı sigorta primi ödeyenler kapsamında gözüküyordum ve sağlıktan bile yararlanamamıştım ama 1 haftaya kalmaz o sorun giderildi ve şu anda sağlıktan yararlanıyorum. 3072 tl gss prim borcu ne olduysa 3-4 güne kalmaz 1906 TL'ye düşmüş. Yalnız şöyleki şu anda SGK BORÇ SORGULAMA linkine tıkladığımda GSS Prim Borç bölümünü kaldırmışlar ve şu anda benim son baktığımda 1910 TL gözüken gss prim borcuna bakamadım ya sitede sorun var ya da gss prim sorgulamayı kaldırmışlar. Peki acaba neden bana böyle bir borç çıkartmışlar?

wLdWZj.jpg

Bir sgk merkezine gidip sorun bence. İnternetteki kayıtlar hatalı olabilir...

@OturanBoğa;

Kaymakamlığa başvurduğumda ordaki görevliye de ben aynısını dedim ama o bana sgk'ya da direktifleri biz veriyoruz yani gitmene gerek yok dedi görevli. İşte ben hergün siteden kontrol ediyordum acaba düzelmişmi diye bugünde kaldırmışlar gss sorgulamayı. Kaymakamlığa son gitttiğimde Ankaraya yazılan kağıda verilecek cevabı bekliyoruz diyor görevli ve ona dedim sonuçlanmama gibi bir durum olurmu gülerek yok olmaz dedi (burdaki sonuçlanmama'dan kastım bu borcu ödemek zorunda kalır mıyım demek istememdi ama)

Bakalım hayırlısı.

Üst Alt