Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

SGK iş kazası tespitini ne kadar zamanda bildirir?

cumali01

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar SGK iş kazası tespitini ne kadar zamanda bildirir. Ben 2009 da kaza geçirdim.Ama 2013 kasım ayında şikayette bulundum.Bu bana ne kadar zamanda bildirilir.İlginize teşekkürler...

mehmet hocam bende davalıgım nedemek ıstedıgını sahsen anlamadım az daha acıklayıcı olursan sana yardımcı olmak ısterım

Alpay kardeş bu mahkeme ne kadar sürüyor.
bende mahkemeye vereceğim ama kusur oranını bekliyor benim avukat
kaza olalı 16 ay oldu.işgöremezlik için başvuralı 7 ay oldu bekliyorum.

çok geçmiş olsun mahkemenin süresi sağlık sürecine bağlı oranınız kesinleşince sonuç hızlanır ama tedavi süreciniz devam ederse mahkeme bekler çünkü kesin sonuca göre karar alınır ayrıca sizin ve iş yerinin ikamet yerine göre süreç uzayabiliyor şayet yoğunluk yok ise ayda bir duruşma oluyor ama bu büyük şehirlerde çok farklı oluyor bu sebeple iş gücü az olan yerde (şartlarınız uyarsa) davaya başlayın daha erken sonuca gidebilirsiniz
atıyorum istanbulda [SIZE=4]yılda[/SIZE] 1 veya 2 duruşma yapılıyorsa mesala bizim kastamonuda [SIZE=4]ayda[/SIZE] bir yapılıyor bizim nüfüs 100bin civarı bilmem anlatabildimmi

çok saol benim iş gücü kaybı oranı % 32 olarak belirlendi birde kusur oranı belirlenirse iyi olacak
dediğin gibi büyük şehirdeyiz avukat 1 yıl sürer diyor ama buradan okuduğuma göre 5-6 yıl sürecek gibi
birde benim merak ettiğim işgöremezlik geliri hala bağlanmadı

İş göremezlik geliri genelde 1 yılda bağlanıyor.

Mahkeme süreci ise 3-4 yıl sürebiliyor maalesef. Karşı tarafın avukatı uzatmak isterse sakız gibi çekiştirebilir...

Üst Alt