Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

SGK maaşlarda geriye dönük muayene kesintileri yapıyor. Maaşı kesilen var mı?

MUR37

Üye
Konular
71
Reaksiyonlar
1
slm arkadaşlar bu ay maaşdan muayene kesintisi altında 61tl mueyen 3.70 ilaç kesintisi gözüküyor en son işlem yaptığım eczaneden baktığımızda yaklaşık6 ay önce aldığım hizmet çıkıyor allah aşkına 6 ay önce kim ne yaptı bilen varmı üstelik tam o fiyatıda bulmuyor ÖRNEK O ECZANEDEN 27TL ÇIKIYOR diğerleri için başka nerden çıkar acaba ayrıca her kesiliyor maden öyle geçen ay neden kesilmemiş anlamış değilim
BU KONUDA BENİMLE AYNI DURUMA DÜŞEN MADUR ARKADAŞLAR VARMI VARSA BU SORUN NASIL ÇÖZÜLEBİLİR EĞER KAYIT ALMAZSAK SGK HER KAFASINA GÖRE MUYENE DİYE KESERSE VAY HALİMİZE TŞKLER

merhaba bu konuyla ilgili ben baska baslık altında yazmışdım sen yıne normal kesıntı yapılıyoesa ıyı ben iş kazası gecırdım malulen emekli oldum %95 bakıma muhtacım bende eşimde çocuklarımda her hastane giriş yaptgımda eczanede ilaç aldıgımda kesıntı oluyor telefonla çok yeri aradım iş kazası gecırende kesıntı olmuyormuş bende oluyor .bir yanlıçlık var ssk ıhtıyarlık aradım ilaç ecza daıre baskanlıgını aradım nıye oldugunu bılen yok .enson bırı soyledı ankarada eskı emekli bınası var kızılayda güven parkın yanında bu konuyu orası çözer dediler daha gitmedım havalar soguk bıraz duzelırse gıdecem orada çözebilirsem tekrar buraya yazarım.

evet bende iş kazası sonrası emekliyim ama kesinti oluyor konuyu çözerde bilgi verirsen sevinirim

(1) İş kazasına uğrayan veya meslek hastalığına tutulan sigortalıdan, bu durumları nedeniyle sağlanan sağlık hizmetleri için SUT’un 3.2.1(ayakta tedavide hekim ve dişhekimi muayenesi katılım payı), 3.2.2 (ayakta tedavide sağlanan ilaçlar için katılım payı) ve 3.2.3 (tıbbi malzeme katılım payı) numaralı maddelerde tanımlanan katılım payları alınmaz.

bu durumda iş kazası sonrası sakat kalanlar illaç fark ve muyene katılım payı ödenmez diyor yanlışmı anladım acaba

Benden de kesilmiş. Oysa geçen ay bir sağlık harcamam olmamıştı

bende yetim aylığı alıyorum muayene ücretini genelde eczaneye ödememe rağmen 30 tl kesilmiş

her ay 20. 25 arası kesili yordun bu ay torpilli galiba 55 civarında kesildi mu ayene üğçretlerini abartılar galiba bir cözüm bulsalar iyi olur ben bir ilac icin 3 doktorun imzasını alıyorum demekki üçündende para kesilyo bizlere bir kolaylık tanımalılar

muyane ücretleri kesınlıkle maaşlardan kesılmıyor eczaneler sizlerden elden tahsil ediyor maaşınızdan kesılen muyane ücreti değildir tahakkuk yapan memur arkadaşa sorun bence

Üst Alt