Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

SGK'lı olmak iş göremezlik maaşı almama engel olur mu?

Konular
7
Reaksiyonlar
0
merhabalar
ben iş kazası sonucu sakat kaldım % 88 özürlü raporum var kaza gecirdim sirketten ssk mı kestiler sgk ya iş gücü kaybı maaşı için müracat ettim bemden en son rapor bitimi tarıhınden bu gune kadar olan sure için calısamaz raporu almamı soledıler ben de bu durum üzerine raporu aldım sgk ya yolladım ben ankara da yasıyorum yalnız kaza gecirdim dönem de sivas da calısıyordum ve ssk pırımım sivastan yatıyordu iş verenım sakatlımdan dolayı dava actıgım için sgkmı kestı 1 yıl bounca masraflarımı cebımden karsılıdım bir raporum daha var ondada calışma gücünün 2/3 ünü kaybetmiştir yazıyor hastane masraflarımı karsılıyamaz hale geldım ve bir tanıdık vasıtasıyla bir truzim ajentesının engellı kadrosunda calısıyor gosterdıler ve ssk pırımım 1 aydır yatıyor suan ocekı ssk pirim sayım 1235 gun bunu 1800 gune tamamlamak için yapıldı ssk suan ssk lı görünürken iş gücü kaybı maaşı alabilirmiyi ssk lı olmam buna engel olur mu bilginizi paylasırsanaız sevınırım

tesekkurler

Sigortalı olmanız sürekli iş göremezlik geliri almanıza mani değil.

Sürekli iş göremezlik geliriniz ne zaman bağlanacakmış? Sürecin hangi aşamada olduğunu SGK'nın ALO 170 numaralı telefonunu arayarak öğrenebilirsiniz.

Sürekli iş göremezlik geliri bağlandığında, 1800 gün dolup Malulen emeklilik maaşına da hak kazandığınızda, iki aylığın fazla olanının tamamını, az olanın yarısını aynı anda alacaksınız...

merhaba acıklmnız için tesekkür ederim Benden istedıkleri bütün evrakları hazırlayıp sivas sgk gödendim bugun sivas ı aradıgım da evrakların ankaraya gönderıldını daha sonuc yazısının gelmedigini belirttiler geldiginde size posta yolu ile iletilecek diye soylendi bana evraklar ankaraya 20 gun kadar oldu bu asamadan sonra daha nekadar sürer ne yapmam gerekir bu konudada yardımınızı rica ederim tesekkürler bülent abi...

Bir iş yerinde sigortalı çalışıyor olmak ,5 sene önce geçirilen iş kazası sebebiyle bağlanan aylığı almaya engel midir?Hem aylık bağlanmış hemde toplu parası birikmiş.Bir sorun olur mu bu parayı almak?

hayır . ben iş kazası + ssk maaşı alıyorum

mustafa bey iş kazası maaşınız ne kadar sürede baglandı acaba?

Üst Alt