Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

SGK'ya Maluliyet Tespiti için nasıl itiraz edilir?

35efe35

Üye
Konular
21
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar merhaba;

Devam eden tazminat davama istinaden, mahkeme SGK dan hakkımda peşin sermaye değeri sordu. SGK da bu konuda mahkemeye yanıt verebilmek için beni kendi hastanesine sevk etti. Ancak hastanede Doktorların absürt muayeneleri ve önemsiz bir şekilde yaklaşmaları yüzünden oldukça düşük bir oranda rapor çıkacağı kanaatindeyim. Bu rapora itiraz etmek için nasıl bir yol izlemeleliyim?

Bağlı bulunduğum SGK yı telefonla aradım ve bilgi almak istedim, bana o hastaneden elimize rapor gelsin bi ondan sonra Ankara'ya göndereceğiz ordan oran belli olduktan sonra ancak itiraz edebilirsin dedi...
Ki oran gelince de mahkemeyebildirecek SGK, bu konuda tavsiyelerinizi, telkinlerinizi ve önerilerinizi rica ediyorum arkadaşlar.......!!!!!

Raporunuz belli olmadan itiraz edemezsiniz.

Sizin davanız sürdüğü için Rapor çıktıktan sonra mahkemeye itiraz ederseniz mahkemede sizi muhtemelen Adli tıp ba yönlendirir orada daha detaylı muayne yapılıyor. Bir sıkıntı yok süreç böyle işliyor. siz rapor çıkınca mahkemede rapor oranınıza itiraz edebilirsiniz.

Ben kendi adıma konuşursam iş kazası raporu alırken öyle dört dörtlük muayneden geçmedim. Doktorlar soruyor neyin var neyi yok diye rapor kağıdına yazıp gönderiyor. Ayak üstü muayne yapılıyor.... Önemli olan sizin rahatsızlığınız olan servisin detaylı muayne etmesi gerekiyor. diğer bölümler detaylı muayne etmiyor. Doktorlar hastanelerdeki yoğunluktan dolayı vakit ayıramıyor....

Üst Alt