Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sigorta girişimi yeni yapmışlar! Ne zaman sağlık güvencesinden yararlanabilirim?

derissa

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Merhaba kasımda işe başladım ve şubata kadar sigorta girişim yapılmamış ve daha yeni giriş yaptırabildim yanlışlık yapmışlar.
Ben sigortadan yararlanabiliyor muyum ne zaman yararlanabilirim.
1 Ay beklemem mi gerekiyor beklemekten sıkıldım mahkemeye mi müracat ediyim ne yapayım bilmiyorum..

Lütfen yardımcı olun zor durumdayım ve göğüs deformitesi var ameliyat olacaktım kaç senedir olamıyorum hep bir sorun hep bir sorun .. Hep bir sıkıntı çıkıyor.

e devletten her zaman aylık olarak bak senin haberin olmadan işten çıkış bile yaparlar aslında işe girdiğinizde e devletten bakmış olsa idinz 3 aylık kaybınız olmazdı ama siz sigortalı olduğunuzdan itibaren hst gitme hakkınız var

Ben kağıtları falan teslim etmiştim nereden bilebilirdim kağıtları kaybedip girişimi yapmayacaklarını.
Sonra bir bakayım dedim bir baktım en son 2013 de girişim yapılmış ve anladım ki muhasebecimiz yapmamış hayal kırıklığı tabi..

Sonra söyledim giriş yaptılar ama şu an yararlanamıyorum.
1 ile 2 ay geçmesi gerek herhalde baya bir çalışmadığım boşluk olduğundan dolayı. ,

Birde kendim yaptırabilir mişim şirketin veya işverenin adını verip telefon ile ..

Ama işte akrabaya çalışırsan böyle olur..

Sonuç olarak ben şikayetçi veyacı davacı olsam ne kadar zarar öderler tazminat falan açsam sonuç olarak göğüs deformitem var ve ameliyatımı olamadım..

Cevaplarınız için teşekkürler..

Öncelikle geri dönüş yaptığınız için teşekkürler.

Böyle bir hata geldi: '' Son bir yıl içinde 30 gün gss prim gün sayısı olmadığı için, provizyon verilememiştir ''

Bu ne demektir ?
@Kalem

derissa
biraz bekleyeceksiniz demektir. 30 günlük primleriniz yatırıldıktan sonra sağlık güvencenizden yararlanmaya başlayacaksınız. demek ki işyeriniz daha 30 günlük prim bile yatırmamış.
bu arada işyerinizi SGK alo 170'i arayarak şikayet edebilirsiniz. ayrıca konu hakkında yardım alabilirsiniz. alo 170, hafta içi iş saatlerinde hizmet verir.

Kalem

Çok teşekkür ederim hanımefendi.

Bu şirket değil yalnız kişi evini yaptığımız kişi ve sigorta yapmadı kimi şikayet edicem mütahit yatırmıyor sigortayı yani direk evini yaptıran kişiyi şikayet etmem gerekiyor değil mi ??

Çünkü o yapmak zorunda idi kişiye çalışıyorduk yani..
Ama mütahitede çalıştım 2 işi birden yapıyorduk neyse ben her ikisini de şikayet edeyim o zaman ..

Merhaba Kalem
1. Cep numaranız sisteme kaydedilmiştir.Sgk adınıza yapılan işlemler için sms ile bilgilendirileceksiniz.
2.Sayın Alaattin 4a kapsamında sigorta tesciliniz zorunlu sigorta sigorta kolu kapsamında 20.02.2016 tarihinde yapılmıştır.

Bu tip 2 mesaj geldi ne olduğunu kavrayamadım.

Yardım eder misiniz ?
Bu işlem ile alakalı mı acaba ?

Üst Alt