Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sigortalı biri ile evlenince 2022 aylığım kesilir mi?

kanatsızmelek_85

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
mrh arkadaşlar
ben orak hücre anemi hastasıyım. özürlü maaşı alıyorum. şu anda nişanlıyım yaza evlenecem. özürlü maaşım kesilir mi acaba:confused:
ben mal müdürlüğüne gittim bi bilgi vermediler:mad: araştırmaya çalıştım kimileri kesilir kimileri bana düşen gelir 90 TL nin altında ise alabilirsin dediler...
beni bu konuda bilgilendiriseniz sevinirim ( nişanlım özel sektörde çalışıyor 580 TL maaş alıyor sigortalı ve bi de evi var )

herkese iyi geceler ayrıca teşekkürler:):):)

Eşlerden biri sigortalı çaılşan ise diğerine 2022 aylığı bağlanmaz, bağlıysa kesilir.

yani doğal olarak kesilecek....
zaten mantıklı olarak baktığınızda işe giren adamın 2022 maaşı hopp kesiliyor nedeniki karpuz bir koltuğa sığmaz :D
İKİ RAHMETTEN BİRİ :D

Haklısın obmar, böyle bir tezat var gibi görünüyor. Ama inanın o kadar farklı uygulamalara tanık oluyoruz ki, kafayı yememek mümkün değil!
2022 yönetmeliği'nde "bakmakla mükellef kimsesi bulunmayan" ifadesi var. Buna göre eşler birbirine bakmakla yükümlü birey malum...

Peki sonuçta anne baba da bakmakla mükellef değil mi.. ayrıca bu maaş zaten engelli birey muhtaç diye bağlanmıyor mu? evlendiğinde engel düzelip sağlıklı birey mi olunuyor.. Erkek engelli bireylere maaş kesimi uygulanmıyormuş.. asıl bayanlar daha muhtaç durumda değil mi.. bayanlar daha muhtaç durumda olmasa engelli engelsiz ayrımı yapılmadan kız çocuklarına ve bayanlara dul ve yetim maaşı bağlanmazdı..
Zaten verdikleri 3 kuruş.. bu 3 kuruşu da ne bahane uydurarak geri alacaklarını düşünüyorlar..:mad:
bu konudaki düşüncelerimizi nereye iletebiliriz sayın oturan boğa.. topluca engelli birey olarak bu görüşlerimizi bildireceğimiz bir yer var mı?

Üst Alt