Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sigortalı biri ile evlenince 2022 maaşının kesilmesi doğru mu?

mekke

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
slm. ben evlenmeden önce engelli maası alıyordum ama evlendim eşimin sigortası oldugu için maas kesildi acaba bu dogru mu eşimin sigortası oldugu için engelli maası almaya devam edemez miyim %52 oranda engelliyim. tsk

Aldığınız maaş doğrudan eşiniz sigortalı olduğu için değil de evlenmeniz ile birlikte gelir durumunda değişiklik göz önünde bulundurularak ve muhtaçlıktan çıktığınız düşünülerek kesilmiştir.

Muhtaçlığınız devam ediyorsa tekrar başvuru yapabilirsiniz.
Siz aktif sigortalı değilseniz, doğrudan hiçbir geliriniz yoksa eşler bakmakla yükümlü sayıldığından eşinizin gelirinden Türk Medeni Kanununa göre eşlerin aile mallarına iştirak edeceği miktara bakılır. ve bu miktar 100 TL'yi geçmemelidir.
Eğer bu şartlara uyduğunuzu düşünüyorsanız tekrar kaymakamlığa başvuru yapabilirsiniz.
Ancak 100 TL'yi aştığı tespit edilirse yine olumsuz cevap alırsınız..
http://www.engelliler.biz/forum/202...basvurusu-icin-gerekli-belgeler-ve-surec.html

Ki yine büyük ihtimalle 100 TL'yi aşacağından bağlanma ihtimali çok düşük..
Ancak yine de en sağlıklısı sgk ' yı arayıp bilgi almak..
alo170_new.jpg

sonra borç bildirimi gelirse, aldığınız maaşları tekrar ödemeniz istenir ki büyük problem olur..

Üst Alt