Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sigortalı çalışıyorum. Kızım %50 engelli, 2022 aylığı alamaz mıyız?

muradiye

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
sigortalı yeni işe başladım eşimden ayrıyım nafaka alamıyorum başka gelirim yok maaşım rapor doldu diye kesildi yenilemek istiyorum kesinlikle alamazsın diyorlar sosyal güvencen var diyorlar iki kızım var biri özürlü yüzde elli neden alamadığımı merak ediyorum başka gelir yok asgari ücrete çalışıyorum cevabınızı bekliyorum teşekkürler..

18 yaşından küçük ise vasisi siz olduğunuz için siz çalıştığınız / sigortalı olduğunuz için kesilmiştir..
aksi halde ceza keserlerdi..
faiziyle beraber borç bildirimi gelirdi size..

Çocuğunuz 18 yaşından küçük ise onun adına sizin başvurmanız gerekir. Ama siz de sigortalı çalışan olduğunuz için 2022 engelli yakını aylığı için başvurdugunuzda talebiniz reddedilir. Aylık baglanmaz size.
Eğer dediğim gibi çocuğunuz 18 yaşından küçükse ona bakmakla yükümlü olan, sigortalı çalışmayan ve geliri olmayan diğer yakını yani babası başvursun, şansını denesin. Böyle bir imkanınız varsa...
Babası bu şartlara uygunsa ve çocuğun fiilen bakımını taahhüt ederse ona aylık baglanabilir. Zaten alacagı 2022 engelli yakını aylığını taahhüt ettiği üzere çocuguna harcamak zorunda. Aksi takdirde aldığı 2022 engelli yakını aylığı kesilir.

verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

bir şey daha sorucam maaş bankaya yatmış ama çekemiyorum çekmiyi ceğimde ama başka bir işlem yapmam gerekiyormu onu öğrenmek istiyorum.

Üst Alt