Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sigortalı işe girdim. Yeşil kartımı iptal ettirip gelir testi yaptırmalı mıyım?

venom

Üye
Konular
19
Reaksiyonlar
0
17.01.2012 itibariyle sigortalı işe girdim. şuan sigortam gözüküyor. bundan önce ise yeşil kartım vardı ve sanırım hala devam ediyor. bugün itibariyle muhtarla konuştuğumda bana yeşil kartını iptal et aksi taktirde ceza gelir denildi. özürlü olduğumu bilmiyordu sanırım. bende yeşil kartımı iptal etmek için gittiğimde sıra fişi bitmişti. yeşil kartı olanlar için gelir testi yaptırmak için inamılmaz bir insan topluluğu vardı. sanırım son iki gün kaldı ve ben sigortalı işe girince gelir testi yaptırma gereği doymamıştım. şimdi sorum şu: yeşil kartım otomatik iptal olurmu yoksa kendimmi iptal ettirmem lazım aksi taktirde ceza gelirmi. birde gelir testi yaptırmalımıyım.. bildiğim kadarıyla sigortalı işe girince gereği yok denilmişti bana. birtde özürlü olduğum için otomatik gelir testi yapılır diye biliyordum. son olarak son iki gün haricinde yeşil kartımı iptal edersem bir sakıncası olurmu. biliyorum hayat hikayesi gibi oldu ama inanın kafam o kadar karıştıki... acilş yardım lütfen... yardımı dokunanların ALLAH yardımcısı olsun...

ceza alman söz konusu değil vize bitmeden ssk lı işe girmişssin bunda bir sıkıntı yok ayrıca son başvuru yarın gibi haberler gerçeği yansıtmıyor çünkü sydv vakıfları şunu söylüyor sgk gelir testi için herkese yazı yolladı kişinin eline geçtikten 1 ay içerisinde gelir testi için müracat etmemesi halinde cezalı duruma düşüyor yani medyada anlatıldığı gibi değilmiş anlayacagınız

mert kardeş beni inanılmaz derecede ferahlatırdın. allah senide feraha kavuştursun. inşallah dediğin gibidir. elime sydv'den geçmiş bir belge yok henüz. bizde milleten doyduklarımızla heyecana kapılıyoruz. onun için allah bu siteyi kurandan ve üyelerinden razı olsunki, bu tür konularda yardımcı oluyorlar...

sydv çalışan tanıdıklarım var rahat ol sen aynen şunu söylüyorlar son gün diye birşey yok aslında sgk vatandaşlara tebliğat yapacak kaldıki herkese tebligat tarihi aynı olmaz tebligat yaptıktan sonra 1 ay içerisinde gelir testi zorunlu

belge var bu konuda isterseniz yayınlarım bile

Çalışan statüsünde sigortalı olduğunuzda Yeşil Kart otomatik olarak iptal olur, çalışan statüsünde gss'Li sayılırsınız.

www.turkiye.gov.tr sitesinden müstehaklık kontrolü yapabilirsiniz.

yaben işten çıkalı 2 ay oldu. şuan için ne sigortam nede yeşil kartan yararlanamıyorum. ne yapmam lazım en azından yeşil kartan yararlanmak için

sosyal yardımlaşma vakfına başvurup gelir testi yaptırmanız gerekiyor belki tekrardan gss priminizi devlet karşılar.

Üst Alt