Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sigortalı işe girersem diyaliz tedavisi görebilir miyim?

nefesss

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
.daha önce hiç sigorta başlangıcım yok. annemin sigortasından özel bir merkezd diyalize giriyorum. sigortalı olarak işe başlamak istiyorum sağlık hizmetlerinden faydalanabilirmiyim. 30 gün süresi var diyorlar. bazı sgk il müdürlükleri devlet hastanesinde bile diyalize giremezsin diyor. ne yapıcam bilmiyorum..

sigortadan işten çıkış tarihinden itibaren 100 gün süreyle yararlanılabiliyor.İşsizlik maaşı alınması durumunda işkurumundan alınan belgeyle en az +6 ay süre daha sigortadan yararlanılabiliyor.Sigorta girişi aynı gün sağlıktan yararlanılabiliyor diye biliyorum.

30 gün faydalanılamaz diyorlar ama biz diyaliz hastasıyız hayati öneme dair bi hastalıgımız var bizim hemen faydalanmamız lazım bence. ama saçma sapan prosedürler var. anlamıyorum. 2022 alıyordum sanki dünyanın parasını veriyomuş gibi 3 ayda 900 lira para anca kiranı ödersn başkada yiyip içemezsin şimd onuda kestiler çalışmak zorundayım. offf offf

bulunduğunuz ilçenin ya da ilin kaymakam ya da valiliğine gidip durumunuzu izah edin tekrardan anlamaları lazım. 2. si çözüm bulamazsanız BİMER'e yazabilirsiniz. Ya da mahkemeye verin gitsin.

Bence de BİMER'e yazın. Bu saçmalığa çözüm üretmeden asla sigortanızı yatırmayın.

Üst Alt