Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sigortalı olduğum halde sağlık güvencesi açısından hastanede sorun oldu..?

• Konbuyu başlatan bduzu
  • Başlangıç tarihi
B

bduzu

arkadaslar 15 yıllık ssk lıyım..ama gecen gun hastaneye gittigimde elimde sgk sevki oldugu halde memur sisteme girisimi yapamadı..bana:sizin ssk dan cıkısınız yapılmıs sırketınıze soyleyin tekrar gırısınızı yapsınlar dedi..
tabii cıkısımın falan yapıldıgı yok sadece 10 aydır istirahatliyim ama daha bir hafta oncesine kadar ssklı olarak herturlu islemi yapabiliyordum...
basına boyle bir sey gelen var mı?

Sigorta müdürlüğüne gidip aktifleştirin mutlaka. Belliki bi sorun var... Çözmezseniz canınız sıkılır ihtiyaç duyduğunuzda.

Malullük tesbiti için başvurduğum ssk ilişiğimi kesti. Ne yapmalıyım?

arkadaslar ssk malullugun tesbiti icin basvuruyu malulen emeklilik icin basvuru olarak degerlendiriyor ve ssk ile oaln ilskimi kesti.
suan istirahatliyim ve paramı alamıyorum.. saglık hizmeti alamıyorum.. ssk goztepe bolge mud.lugune gittim ama birsey degismedi.. bana yesilkart almamı onerdiler.. ben calıstıgım sirketten henuz cıkısımı almadım ve emeklılık icin basvurmadım ve tahsis numarasıda almadım.. bir fikri olan var mı?

selm bey bende iş kazası sonucu istirahatlıyım 20 aydan beri hep istirahat alıyum ve 3 aylık 2 aylık istirahat alıyum istirahler bitiği zaman paramı alabiliyum senin çalıştığın iş yeri senin çıkışını vermiş olabilir eğer sağlık sigortanı alamıyusan aldığınistirahat raporunu bağlı bulunduğun sgk nda onaylatabilirsin

geçmiş olsun gün pirimlerin yeterse emekli olabilirsin bence nasıl kabul etmiyor anlamdım kişisel gıcıklıkmı yapıyorlar kazanılmış hakkını kimse senden alamaz sgk müdürüne git olmadımı bir avukatla görüşmende fayda var

İşyeriniz çıkışınızı vermediyse nasıl sgk çıkışınızı verir anlamadım!? Maluliyet işlemleriniz hala sürüyor mu? Neden bu kadar uzun sürdü?

sevgili oturanboga

ankara raporu yeterli bulmamıs..iki hastaneye daha sevk ettiler simdi onlarıda tamamladık..bakalım ne sonuc cıkacak..eger olumsuz gelirse maluluk tespiti basvurumu iptal ettirip tekrar istirahat raporu alıp sgkdan faydalanmaya devam edecegim..sgk goztepenin soyledigi bu..

sonuc olarak gecen persembe ankara malullugumu kontrollu sartı ile onayladı.. sgkdan aradılar gel basvurunu yap diye.. tahsis formu doldurdum. .emeklilik basvuru tarihim 13.04.2010 olarak kabul edildi..
yalnız malulluk oranımın tespiti icin basvurdugum aralık 2010 tarihinden beri saglık hizmeti ve isgoremezlık paramı alamadım.. yani malulluk oranı tesbiti icn basvurumu emeklililk basvurusu kabul edip saglıkhizmeti ve isgoremezlık paramı kesiyorlar ama emekli maasımı o tarihten degil onaydan sonra isletiyorlar..
normal mıdır bu..?

Maalesef kurum kendi lehine uyguluyr bu tarihleri.

Üst Alt