Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sigortalı olmam sebebiyle kesilen 2022 maaşıma dilekçeyle başvurdum. Kabul olur mu?

memettt

Yeni Üye
Konular
15
Reaksiyonlar
0
slm arkadaşlar ben daha önce 2022 maaşı alıyodum daha sonra sigortalı olarak işe başlamamdan dolayı maaşı iptal ettirdim iş çıkışı nedeniyle bir dilekçe yazdım ve özürlü kimlik kartını da ekleyerek gönderdim,internetten baktım evrak tahsis servisine gönderilmiş diyo acaba dilekçem kabul olurmu maaşı yeniden başlatırlarmı

bilgi

Selam arkadaşlar ben daha önce 2022 maaşı almaktaydım sonra sigortalı olarak işe başlyınca iptal ettirdim ve işten çıkarılınca 2022 maaşı için bir dilekçe yazdım maaşın yeniden bağlanması için ve internetten bakıyorum ssk ve bagkurdan dalayı yeniden müracat yazısı yazıldı, demiş ne anlama geliyo bilen arkadaşlar yazarsa sevinirim tşk.

2022 Sayılı Kanuna Göre Evrak Takibi
Emekli Nevi :SAKAT
Durumu :pASİF

SAĞLIK KURULU İŞLEMLERİ
30.09.2003 TARİHİNDE SAĞLIK KURULUNA GÖNDERİLDİ
27/10/2003 Özür oranı (%40-%69) Kabul edildi.
30/10/2003TARİHİNDE 28728 KARAR NOSU İLE

ÖDEME DURUMU
04/04/2008 TARİHİNDE İPTAL KARARI

YAZIŞMA VE EVRAK İŞLEMLERİ
TAHSİS EVRAK TAHSİS SERVİSİNE GÖNDERİLDİ. 21/02/2008
FERAGAT NEDENİYLE AYLIK DURDURULDU. 21/02/2008
TAHSİS EVRAK TAHSİS SERVİSİNE GÖNDERİLDİ. 11/02/2009
SSK-BAĞKUR DAN DOLAYI YENİDEN MÜRACAAT YAZISI YAZILDI 02/04/2009

Ben de bikaç sene önce sigortalı işe gireceğimi belirterek 2022 maaşımı iptal başvurusunda bulundum.uzun zaman iş bulamadığım için tekrar bağlanmasını istemiştim.bana sigorta ve bağkur kaydım olup olmadığına dair evrak istediler.bende çıkardım bu evrakları.16 sene öncesinden kalma 10 günlük bi sigortam gözüktü evrakta.bunları gönderdim.sonra bana 10 günlük sigortam yüzünden maaşımın kesildiği ve 6.5 küsür bin lira ceza ödemem gerektiğine dair yazı geldi.Ben hiç bir girişimde bulunmadım.çünkü bunu ödeyebilecek gücüm yok zaten ve sadece 10 günlük bir sigorta için 6.5 küsür bin lira ceza ödemem saçmaydı.
Aceba yeniden başvurumda bütün evrakları yeni baştan yapmış olmam doğrumuydu ?yoksa bende bir dilekçe ilemi başvuru yapmalıydım??.

Maaş bir defa kesildiğinde, daha sonra yeniden maaş talebinde bulunulursa, sıfırdan başvuru işlemleri tekrarlanır.

yani o zaman ben yenidenmi evrak hazırlayıp göndermem gerekiyo

Üst Alt