Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sigortalı olursam 9 yaşındaki çocuğumun 2022 maaşı kesilir mi?

Emir taha

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
Şimdi benim oğlum 2022 maaşı alıyor yeni bağlandı ve 9 yaşında ben herhangi bir sigortalı işte çalışırsam maaş kesilir mi eger kesilirse ben kendime isteğe bağlı sigorta veya tarım bağkuru yada tarım sigortası yatırsam maaşı kesilir mi?...

Gelir artışı söz konusu olacağından sigortalı olmanız halinde 2022 maaşı kesilir.
İsteğe bağlı sigorta primi yatırmanız halinde de 2022 maaşı kesilir diye düşünüyorum. Zira isteğe bağlı sigortalılıkla ilgili maddede "özürlü yakını aylığı alanlar"ı dışarda bırakan bir ibare yok yönetmelikte.

Tarım bağkuru'nda da aynı şekilde kesilir.

Evet.İsteğe bağlı sigortada artık 2022 maaşı kesiliyor.

Çok sağolun ALLAH (cc) razı olsun

Kendimi değil de eşimi herhangi bir SGK kurumuna kayıt ettirip para yatırsam maaş yine de kesilir mi?.. O zaman tek çare yeşil kart almak mı? maaş kesilmeden sağlıktan bu şekilde (yeşil kart ile) faydalanabilir miyiz?..

Eşiniz de sigortalı olsa fark etmez... Hem sigortalı olup hem de 2022 maaşı almak mümkün, ama o zaman da geliriniz kişi başına 86 tl'den az olmak zorunda.

Sağlık güvencesi açısından Yeşil Karta başvurabilirsiniz.

Üst Alt