Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sigortam yoktu, iş kazası tutanağıda tutulmadı. Ne yapmalıyım?

safran

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
11/09/2012 tarihinde başladığım işte 21/09/2012 tarihinde sol işaret parmağımdan iş kazası gecirdim parmak eklem yerinden kesildi hastaneye gittimde iş kazası yazdırmadılar muayne olduk parmaga ameliyet gerekli denildi sonradan öğrendimki iş yeri bana sigorta başlatmamış eski sigortam ile muayne olmusum bana ssk iş göremezlik raporları ile uğraşma biz bu zaman zarfı içerisinde seni çalısıyor gösterelim dediler sigortamıda 3 gun sonrasına başlatmıslar benim parmagımda hareket sınırı olabılecegi parmagın sakat kalma olasılıgı olabılecegını soyledı doktor bu surecte ne yapmam gereklı sıgortam yoktu iş kazasında iş kazası raporuda tutturmadılar lütfen cvb yazın ne yapmalıyım işten çıkmam veya dava açmam gerekirmi ne yapmalıyım...

geçmiş olsun safran.. burda iki konu var..
sigortasızlık ve iş kazası.. bu iki konuyla da sgk ilgileniyor.
sgk ya gidip bu iki konuyu da bildirebilirsin.
iş kazasının incelenmesini isteyip dilekçe bırakabilirsin. hakların neler sgk ile görüş.
işveren bu iş kazasını hem çalışma ve iş kurumuna (2 iş günü içersinde) hem de sgk ya (3 gün içersinde) bildirmesi gerekiyor. Bildirmemişse bu iki kurumdan da ayrı ayrı ceza yer. iş kurumu 1.250 tl ceza uyguluyor.

06/06/2011 öncesinde iş kazası incelemeleri İş teftiş Grup Başkanlıklarının konusuydu.Buradaki Çalışma bakanlığı iş müfettişleri incelemeleri yapıyordu. ama 06/06/2011 genelgesiyle SGK denetmenlerine verildi bu görev..
o yüzden daha ayrıntılı bilgi için SGKya gitmelisin..
çok geçmiş olsun

şahitler ben işimden olacağım diye zannetmiyorum benim tarafıma şahitlik etsinler başka türlü bir yol aramak lazım....kimse şahitlik etmez..

İşverenle pazarlık edip bir tazminat ödemelerini sağlamaktan başka bir yol gelmiyor aklıma.

işveren hep haklı oluyor müfettişe güvenme gardaş derim gider yer içer gelir bişe yok der hakkını ara sonuna kadar benimde şahitlerim var öle elimde rapor yok beni işten çıkardılar 2. ameliyatıma 10 gün kala 1 senedir ugraşıyom hala iyileşmedim ssk ya dilekçe verdim işyerinde oldu diye şahit yazdım am boşa işyerine giden müfetiş şahitlerşe degil müdürle konuşmuş gelmiş tekrar dilekçe verdim şahitlerimle konuşulmadı diye bana mahkemeye ver dedi orda kanıtlarsan bizde oldu deriz dedi tamam şahitlerin çekinir ama bugun sana yarın ona benim şahidin biirnin el bilegi kırılmış geri bitmiş bilememiş şimdi müdür onada diyormuş beni söleyip seninde onungibimi oldu diyormuş güçlü paralı olursan herşeyi alıyorsun haklız oldugun halde alah yardımcın olsun gardaş ne diyim ben kafayı yiyom kaç aydır iş yok güç yok nere gitsem kapılar kapanıyor elimden dolayı tedavim bitmedi hal tedavi oluyom ama nereye kadar bilemiyom hazıra dag dayanmazmış benimde öle oldu pskolojim bozuldu yeşil receyteli ilaçlar kullanır oldum yopksa kendimi kaybedecem elimden bir kza çıkacak haklıyken haksız duruma düşmek çok agırıma gidiyor hakını ara gardaş

Üst Alt