Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sigortasız çalışıyorken iş kazası geçirdim. Şikayetçi olmadım. Şimdi olabilir miyim?

canımsın

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
slm lar bülent bey

Sigortasız çalışıyorken iş kazası geçirdim. Şikayetçi olmadım. Şimdi olabilir miyim?

ben 5 aydır ser filimde dizilerde set hasistanı olarak çalışıyorum sskm yoktu. 01 25 2013 tahrinde beykozda çekim yaparken yüksekten düştüm. beni beykoz devlet hastansine getirdiler. sağ ayağım kırlmş ve hemen amiliyat olmamı istedi doktorlar. ssknı yaptır dediler. bana iş görmemezlik belgesi verdiler
eve geldiğimde belgeye baktım ssk olmadığı için manuel yazılmış hastalık yeri işaretlenmiş iş kazası yazılmamaıştı.

44 yaşında iki çocuk babası ve kiracıyım çok zor durum dayım ayğım gitikçe kötüleşiyor durumumda yok doktora çıkmak için bilgisayarlı temogrefi çektirdim çebim den harcadım amiliyat olmam gerek ama hiç yardımcı olmuyorlar
sizden ricam ne olur allah rızası için bana yol gösterin ben sakatmı kalıcam piskolejim çok bozuk sizin yorumlarınızı okudum size güvenim var lüt ven bana yardımcı olun

saygılarmla bülent bey

Ruşen bey,

Mesjaınızda sizin için sıkıntı yaratabilecek ibareleri sildim.

30 gün sigortalı olduğunuzda sağlık açısından SGK kapsamına girersiniz. Eğer bunca zamandır sağlık güvenceniz aktif olmamışsa, demek ki sizi sigortalı yapmamışlar. Yapımcıyı arayıp bu konuda konuşmalısınız... Size yalan söylüyorlar gibi geldi bana. Bence Oyuncular Sendikası'na başvurup bu konuda destek isteyin: Oyuncular Sendikas

Ama en kötü olasılıkla, yaşadığınız yerdeki (kaymakamlıktaki) sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı'na gidip, genel sağlık sigortasından yararlanmak için başvuruda bulunun. Gelir testi yaparlar ve eski adıyla Yeşil Kartlı olarak değerlendirilirsiniz...

İş kazası tespitine gelince, bence hem sigortasız çalıştırıldığınız için hem de iş kazası başvurusu yapılmadığı için işveren hakkında sigorta müdürlüğüne şikayette bulunabilirsiniz. Yeter ki şahitleriniz olsun?

çok teşr ederim bülent bey beni sevindirdiniz birazda olsa morelim düzeldi allah sizsemn razı olsun benim göerv kağıdım var yanı jenerikte adım yazıyor birde arkadaşım bana şahit olurum dedi emen dediklerinizi yapıcam çok çok tşkr ederim saolun bülent bey saygılarımla efendim

Yapımcı şirket ile ciddi olarak konuşun mutlaka. Eğer sizi mağdur ederlerse onlar hakkında yasal işlemlere başlayacağınızı söyleyin.

En basit iş güvencesini bile vermeyecekse, yazıklar olsun! Burada haklarında yazılacak yazılarla bütün imajları yerle bir olur...

yapımcımla görüşme yapıcam sizin dediklerinizi uygulucam nerden başlıcamı bilmiyorum kafam çok karışık beni ne olur yönlendirin tşkr ederim efenfim

Önce yapımcıyla konuşun. Sizi derhal sigortalı yapmasını isteyin. Ameliyat olmak için 30 gün sigortanızın olması şart. Ve eğer sigortanızı yapmazsa, hem basın yoluyla hem de hukuki olarak gerekli girişimlerde bulunacağınızı da belirtin.

Bir de, yukarıda aktardığım oyuncu sendikası'ndan da fikir alın bence

Üst Alt