Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sigortasız çalışıyorken iş kazası geçirdim. Şikayetçi olmadım. Şimdi olabilir miyim?

ilknur_erkan

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
selamlar ben adana dan erkan ben 27.09.2011 tarihinde sigortasız çalışırken 8 metreden düşüp sol ayak bilegim kırıldı hastaneye gittim sigortam almadıgını anladınm bana şikayetçi olursan işe bir daha almam dediler ve şikayetçi olmadık işsiz kalırız diye şu anda pişmanım şikayetçi olmadıgım için ve ayagımı 4 ay sonra ameliyat olmama karar verdi doktorlar ve bu arada düştügüm tarihten 45 gün sonra sigortamı yapmışlar ameliyat parası vermemk için ve şu anda ne yapmam gerekir şikayet etsem haklı çıkarmıyım bişeler elde edebilirmiyim ayagım şu anda hareket ettiremiyorum lütfen bana yardımcı olun hukuki olrak ne yapmam gerekir yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

evet olabilirsiniz, ama olayı şahitlendirmeniz lazım ve kaza geçirdiğiniz tarihte orada çalıştığınızı ispatlamanız lazım.

birde benim iş kazası geçirdikten 45 gün sonra sigorta girişimi yaptılar bu onlar için delil olarak yetmezmi mahkeme demezmi ayagı kırık bir adama niye sigorta yaptını birde bana para yatırdıkları dekontlar var bunlar delil degilmidir cevap yazarsanız sevinirim

Evet, bunların hepsi delilden sayılır. Eğer iş kazası sonucu % 10 ve üzeri işgücü kaybı oluşmuşsa, sürekli iş göremezlik geliri de bağlanır. Tazminat da alırsınız tabii. Bence zaman kaybetmeden bir avukat ile görüşün

selamlar ben erkan peki tazminat davası açsam ne kadar tazminat alırım bir rakam söyleye bilirmisiniz bana acaba bu davayı kazanabilirmiyim bu dava ne kadar sürer karara baglanması için yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

bunu avukat bizden daha iyi bilir, Bülent'inde dediği gibi avukatla görüşme yapmanız gerekir.

10 yıl süresi var dava acın mutlaka kazanısınız 100 bin tl olabilir

Başlık açılalı 2 sene geçmiş, olay da 2011 de olmuş.. Kaldı 7 seneniz erkan.
halef27'ye de bu konuyu gündeme getirdiği için çok teşekkür ederiz.

Üst Alt