Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Silahlı yaralanmadan dolayı karaciğerimin yarısı alındı. İş göremezlik geliri..?

Birlikolalım

Yeni Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
0
Merhabalar,sitenizi uzun zamandır takip ediyor ve bilgilenmeye çalışıyorum.

Ben 2003 yılının Eylül ayında Ateşli silah yaralanması sonucu bir işkazası geçirdim,yaklaşık 12 gün hastanede yattıkdan sonra taburcu oldum 2ay'a yakın rapor verildi,raporum bitincede iş başı yaptım.Daha sonrada iş yerine müfettişler geldi banada sorular soruldu felan ,olay bu şekilde sonuçlandı.Sizlerin affına sığınarak beni bilgilendirmenizi istiyorum. İnce ve kalınbağırsağımdan alıntılar (yaklaşık 10'ar santim)oldu karaciğeriminde yarısı alınmıştı. Ben maluliyet raporu felan almadım iş yerimde bir şey söylemedi,maaş felanda bağlanmadı,

sizlerden ricam lütfen beni bu konuda aydınlatmanız,suandada kesiden dolayı göbek fıtığımda var yaşamımda çok ama çok zorlanıyorum

İş kazası tespitinde işgücü kaybı oranı sorgulanmadı mı? Yani müfettiş size hastaneye gidip rapor almanızı söylemedi mi?

Sayın yönetici,prosedürünüzü bildiğim halde mesajıma ve sorularıma yardımcı olmanıza mutlu oldum,çok teşekkür ederim ve sizin sorunuza cevap vermek istedim,amacım kişisel vede özel olan sorunumu sizler gibi dostlarla birebir acılarını yaşamış kişilerle paylaşmakistedim,lütfen mazur görün.

Müfettişler geldikleri zaman bana sorular sordular ve daha sonrada şunu yap bunu yap demediler, sonuçta işkazasıydı ama neden böyle oldu bilmiyorum
Zaman aşımı süresi 10 yılise 2,5 ayım kaldı galiba sitenizi incelediğimde böyle şeylerin farkına vardım.

Diğere tüm engelli arkadaşlarıma ve sizlere mutluluk başarı diliyor,sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum

TSK mensubu musunuz? Kaza sonrası bir tazminat ya da sürekli gelir aldınız mı?

Heyet raporu zorlu bir surec

Yaklaşık 10 yıldır devam eden saglık sorunlarımda galiba sona yaklaşmak uzereyım dilegim tum arkadasların aynı sekılde guzel sonuclar etmesi sonunda heyete gırdım sonucu beklıyorum umarım hepımız mutlu sona ulasırız ve bır nebze olsun acılarımız hafıfler

Hayırlı olsun şimdiden. İnşallah olulu şekilde sonuçlanır süreciniz...

İyi geceler diliyorum sonuca ulaştım bir yandan mutlu biryandan buruk'um raporum %53 ile gitmiş vede %46 ile gerigeldi vede 1 yıllık kontrollü Hayırlısı olsun diyorum Bir nebze olsun rahatladım ama eylülayında tekrar aynı koşuşturmalar stres dolu günler başlayacak gibi gözüküyor Emeklilikiçin başvurayım diyorum rapor yenileme tarihine yakın maaşı donduruyorlarmış bilemiyorum şuan kararsızımvede çalışmaya devamediyorum Zamana bıraktım olayların akışını biraz böyle gitsin diye düşünüyorum Darısı tüm rapor sonucu bekleyen diğer arkadaşlara

Birde Bülent bey benim iş kazası oranım sorgulanmadı ve ayrıca dava açmalımıyım zaman aşımım Raporu alıp hastalığımı tescillediğim tarihten itibaren mi başlıyor yada dolmuşmudur, Yargıtay kararlarında Rapor ile hastalık oranı belilrlendikten sonra zaman aşımı başlar diyor ben işkazasın 2003 yılının eylül aynda geçirmiştim

1 yıl sonraki kontrol tarihinden 2 ay evvel sigorta müdürlüğüne gidip kontrol için hastaneye sevk alın. Böylece maaşınız kesilmeden devam edebilir...

İş kazası tarihi itibarı ile işgöremezlik geliri bağlanır aslında, ama siz o tarihte rapor almamaısanız, o zaman rapor tarihini takip eden ay başı itibarı ile bağlanır.
Ama burada mahkemenin ne yönde karar verdiği önemli. Rapor tarihi itibarı ile derse, o şekilde uygulanır... Bence şimdilik bunu dert etmeyin. Hele bir süreç tümüyle lehinize sonuçlansın, gerekirse daha sonra bu konuyu da dava konusu yaparsınız ve iş kazası itibarı ile aylığın ödenmesini istersiniz.

Üst Alt