Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Silikozis nedeniyle meslek hastalığı aylığı alıyorum. Kulakta işitme kaybı ve kolda.?

muzaffertanyel

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Selam

2014yılında meslek hastalıkları hastanesinda silikozis hastalıgı teşhisi kondu silikozise ps2-2 artı yüzde, 10.1 oran çıkmıştı 178tl maaş alıyorum
2016yılında kontrol için tekrar yattım kulak tan maluliyet verdi orta ileri snik vardır diye sagkolumda artık kireçlenme mevcut sizce benim oranım yükselirmi
artı bu hastalığından engel oranım kaç çıkar emekli olabilirmiyim ne yapmam gerekiyor yol gösterirseniz sevinirim teşekkürler

muzaffertanyel

İşitme kaybı düzeyi yüksekse, evet, oran az da olsa yükselir. Ama bu yeni durum iş kazası/meslek hastalığı ile ilişkili sayılır ve aldığınız sürekli iş göremezlik gelirini yükseltir mi, onu bilemiyorum.

Engelli statüsünde emekli olmak veya diğer haklardan yararlanmak için ise sakatlık oranı cetveli'ne göre % 40 ve üzeri oranlı rapor alabilmek gerek. Silikozis nedeniyle %10 verilmişse, işitme kaybı ile onu %40'lara yaklaştırmanız bile mümkün değil.

selamlar benim mesleki oranım yüzde 30.1oldu yarında vergiden muaf olmak için Haydarpaşa numune hastanesinde heyete gidip sonucu vereceğim kulak testim şöyle , r_67_m 65 orta ileri snik sag dirsekte kireçlenme var Silikozis ps2/2KOAH sft testim şu FVCCEX 1 4.30 3.62 84FEV1 3.56 3.11 87FEV 1FVC80 86 108PEF 8.72 7.48 86 MEF75. 7.54, 7.29, 97MEF50, 4.75, 4.32. 91MEF25. 1.98. 1.53. 78MEF25_75. 4.17. 3.67. 88 Aex. 1_1 14_43. Tex. S. 2_ 4 şeklinde

sizce yüzde 40 rapor alırmıyım

saygılarımla selamlıyorum cevaplarsanız sevinirim

Abi sonuc yüzde 67 oldu heyet raporu hakkım nelerdir yazar san sevinirim

heyet raporunu vergi dairesine verdim sizce oranım yüzde 67 düşermi vergiden muaf olur yazısı gelirmi

Benim yüzde 67olan engel oranım Kocaeli vergi dairesi ankaraya göndetiyor ankarada rapor ve bulguların tam belitirmediginden tekrar hastaneye sevki uygundur diyor benim rapor sizce ne olur oran düşermi yoksa vergiden muaf kagıdı gelirmi

Üst Alt