Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Şizoaffektif Tanısıyla malülen emeklilik için başvurdum ama..?

Winston

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhabalar ben yeni üye oldum çam sakura pskiyatride 1 seneye yakın yatışım oldu 40 a yakın ekt tedavisi gördüm şizoaffektif tanısı kondu 95 dogumluyum 10 yıl ve 1800 günü karşılıyorum 3 senedir çalışmıyorum

malüllük için dün heyete çıktım doktora çok fazla agır yazmamasını söyledim vasi olmasın diye doktor da kısmen düzelen şizoffektif bozukluk yazdı
forumda okudugum kadarıyla cetvele uymuyor ben şimdi hangi yolu izlemeliyim 15 yıldan emekli olabirmiyim 5 yıl bekleyip sigortayı ödesem yada tekrardan başvuru yapıp ilaçla düzelmiyen yazılsa vasi olmama durumu varmı doktor zaten sen çalışamazsın bu halde dedi ama rapora kısmen yazdı agır yazma dememdeki amaç okumak istiyorum ve vasi yada beni kısıtlıyacak bir durum istemememden
kalp deliginden 19 unda ameliyat olucam onuda söyledim kimse bilgi vermediginden böyle birşey oldu egerki bu raporla emekli olamıyacagım söylenseydi kararımı ona göre verirdim
yani 15 yıl yada yenidenmi başvuriyim aynı hastanemi 10 yılımı yeni doldurdum herkese şimdiden teşekkür ederim

Winston
tekrar heyete gir agır yazsın vasi atanmaz emeklilikle alakası yok vasiligin

Malünen emeklilik içın sgk başvuracaksın sgk gendi belırledıgi hasdaneye sevk edecek .

Winston

YAzdığın gibi, bu rapor malulen emeklilik mümkün değil. "Tedaviye rağmen çalışmaya olanak vermeyen" düzeyde olmalı rapor ki malulen emeklilik mümkün olsun.
Şunu yapılabilir: Malulen emeklilik için sigorta müdürlüğüne başvur, seni hastaneye sevk etsinler. O rapor SGK Hastalık Listesi'ne göre Ağır tanısı alırsan sgk malulen emekliliğini olaylar. Ama çok muhtemelen kontrol şerhi koyar. 1 yıl sonra yeniden sevk alıp kontrole girersin...

OturanBoğa Merhaba, şizoaffektif %65 sürekli, tam bağımlı rapor ile malulen emekli olunabilir mi? Raporda [FONT=sans-serif]"Tedaviye rağmen çalışmaya olanak vermeyen" yazmıyor[/FONT]

Üst Alt