Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Şizofren hastası, çalışamayan, gülen-donuk-dalgın ruh hali olan kardeşim..?

harun2727

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
Sizofren hastası kardeşim va 14 yildir askerde adam yaralamayla başladı ilk zaman kar çok saldirgandı cezaevinde ruh hastanesinde kalmistı 14 sene oldu hala hap kullanyo son kullandigi ha p rexsapin sorumsuz calismaz kendi kendine güler dalgın donuk bi halivar bir bilmiyorum ne yapalim allaha dua ediyoruz bilgi yönlendirmek isteyen cvp yazzsin

geçmiş olsun diyelim. bnde 15 senedir tedavi görüyorum. tedaviyi harfiyen uygulamakdan başka çare yok. doğru doktor doğru ilaç iyileşme yolunda atılan ilk adım..
şizofreni 1/5 oranında tedaviye olumlu yanıt verir. aLLah sabırlar versin hem hastalara hem yakınlarına.

şunuda söyleyim ilaç kullanmak kötü bişey değil ayıp günah da değil. elbette kullanacak ilaçlarını. ben ne hastalar biliyorum manisada 40 sene 50 sene hastanede yatmış adını bilmeyenler var. işin kötüsü kayıtları silinmiş kimliği yokolmuş hastalar var yeniden isim verilerek kütüğe kaydedildiler.

Allah her hastaya acil şifa versin allahtan ümit kesilmez havalarin değişmesinde hile deyisiyolar şizofren hastalari

aynı durum bendede var 17 yıllık şizofren hastası kardeşim var bu durum gayet doğal hastaliğin alevlenme veya yatişma dönemine irmiş olabilir ilaçlarını kullandırmaya devam edip kendi haline bırakın

Kunta kardesiniz kullandigi haplar nedir evlimi bizimki kendi kendine gulyor geç algılama donukluk calismama sen bana niye vurdum hulisulasyon goryo bazen sakin coktandir hulisulasyon gormuyodu bu aralar goryo acaba havadanmi rexsapin anem yarim veryo ondanmi sizdede boyle olyomu

dezorganize şizofreni şizofreninin en agırı oluyor sizinki

Allah YARDIMCINIZ olsun şizofren çeşidi çok bilgilenmek lazm

sizofren

Slm.a 14 yillik hastamiz var askerde adam yaralanmayla başlayan adana ruh hastanesi cezaevinde sonra ilk sene saldirgan olan son senelerde ise kendi kendine gülen sorumsuz bazen donuk bazen yapmadiginiz birseye yaptı diyen değişken davranislari olan 80 raporlubi hasta aramizda bu tur hasatasi olan varsa bilgi alis verisi öneriler tedavi yöntemleri öğrenmek istiyoruz

ben de şizofreni var rexapin de kullandım bu ilaç beni acaip şişmanlatmıştı hatta abim değişen halime bakıp gülüyordu.Halsizlik oluyordu doktor yürümemi tavsiye etmişti ama ben 1-2 kere yürümüşümdür 500 metre falan sonradan invega 6 mg kullanmaya başladım o sene okulda kaldığım derslerden kalmaya devam ediyordum çok az sebat ederdim...

Kendi haline bırakmayın derim,dertlerini dinleyin sorunlarına çözümler bulmaya çalışın,şizofreninin çok çeşitli durumları var tedavi edilebileni de var tedavi edilemeyeni de var,hantal olanı da var yerinde duramayanı da.Halüsinasyon görebilen de var doğaüstü güçleri olduğunu söyleyende.Ben de şizofreni hastasıyım yaklaşık 10 yıldır tedavi altındayım yeri gelir donuklaşırım,yeri gelir yerimde duramam.İlaçlarına ve tedavisine devam etsin sakın bırakmasın ben bir ara o hatayı yaptım kendi isteğimle tedaviyi boşladım hastalık katlanarak geri döndü.

S.a deep blue ilaç ne kullanıyorsunuz nasil bi tedavi seyri var diyet varmi 15yillikhasta abim ilk sene saldırgan son zamanlar kendi kendine gülmedonukluk evden cikmams calismama gibi

Üst Alt