Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sizofreni belirtileri ortaya çıktığında ille de şizofreni ile mi sonuçlanır?

Emmet0

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Arkadaslar iyi gunler bende sizofreni belirtileri oldugunu düşünüyorum belirtileri ortadan kaldirirsak sizofreniyi engellemis mi oluyoruz yoksa belirtiler ciktigi zaman sizofreni olmamizin kacisi yok mu bunu merak ettim

Emmet0

bu belirtileri kendinde arayabildiğine göre,
şizofreni olma olasılığın çok çok çok düşük.

endişelenmene gerek yok.

tedavi gören,yani ilaç kullanan şizofreni hastaları ; hastalıklarının bilincinde olabiliyor.
ama şizofreni tedavisi görmeyen birinin,eğer şizofreni ise bunun farkında olması veya kendinde bu yönde emareler araması mümkün değil.

fringe

Kafamin icinde sesler var hep sizofreniye girmez mi bu gorsel veya isitsel bisey yasamadim ama cok korkuyorum doktor bana bi kac antipsikotik yazsa iyilesirmiyim

istersen git bir doktorla görüş.
Kaç yaşındasın?

18 yasindayim kesin sizofrenim genc yasta gencligimi yasayamicagim annem ogrenirse cok uzulur

Emmet0

Saçmalama.
panik yapmana değecek bir durum yok ortada.
şizofreni toplumda çok az rastlanan bir hastalık..
hem diğer bir çok psikolojik rahatsızlık şizofreniyle benzer ( ORTAK )özellikler gösterebiliyor.
majör depresyon,okb,bipolar bozukluk gibi.

bence gayet iyisin..
hem daha çok gençsin , şizofreninin toplumda görülme yaşı başlangıçta çoğunlukla 25-40 yaş arasında oluyor.
korkma hiçbir şeyin yok.

ama yinede bir doktora git ve hissettiklerini anlat.

Tamam gidecegim birde son bir sey soracagim size eger bir insan gorsel halusinasyon gormedigi surece sizofren sayilmaz mi yani butun halusinasyon sekillerini yasamasi mi gerekiyor zamaninizi aldim kusura.bakmayin

Emmet0

hayır bütün halusinasyon çeşitlerini görmesine tabiki de gerek yok.
sen bence hemen sana yakın bir devlet hastanesinin - psikiyatri servisinden randevu al.
182 arayıp randevu alabilirsin.

ama korkma şizofreni değilsin.
panik yapma

Tamam tesekkurler hemen randevu aliyorum istanbulda onerebileceginiz iyi bi hastabe var mi kagithane civarlarinda

Emmet0

o tarafları bilmiyorum 182 aradığında kendin sor.
veya netten araştır.

Üst Alt