Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Şizofreninin altında yatan fiziksel bir hastalık olabilir mi?

Coni bosi

Yeni Üye
Konular
8
Reaksiyonlar
5
Arkadaşlar merhaba , öğrendiğim üzere , tümör , sinir sistemi hastalıkları , troidde meydana gelen rahatsızlıklar da şizofreniye sebep olabiliyormuş , tümörü alındıktan sonra iyileşen şizofreni hastası görmüştüm youtube de. Gerekli tetkikleri tahlilleri yaptırmak gerekmez mi , faydalı olabilir mi ? Doktor şizzoaktife benziyorsun dedi belirtilerim ağır

Dediğiniz hastalıkların altta yatması için sizde şizofreni dışında sistemik belirtiler de olmalı. Şizofreni dışında herhangi belirtiniz var mı?

tek belirti uykusuzluk , altında yatan tıbbı nedenlerden biride sinir sisteminin zarar görmesi olabilir. Vücut geliştirme yaptım ilk uykularım gitti sonra sağlığım. 2 saat uykuyla çok zorluyordum vücudu

Senin dediğin gibi şizofrenin altında yatan bir rahatsızlık varsa ki tetkikler yapılmalıdır buna organik psikoz denir o sorun ameliyatla giderildiğinde psikoz bitiyor.

Senin dediğine benzer bir şeyler yazmışlar.

Benim pek aklıma yatmadı ama aşağıda şöyle yazmışlar

"Şizofreninin bilinen kesin bir nedeni olmasa da şizofreni ile ilişkilendirilen birkaç durum vardır. Bu durumlar şunlardır :

• Kış aylarında doğmak
  • Çok düşük doğum ağırlığı
  • Doğum sırasında meydana gelen komplikasyonlar
  • Eğlence amaçlı madde kullanımı
  • Genetik faktörler
  • Beyin yapısı"

şizofreni hastaları mutlaka tetkil yaptırması gerekir , troid , mr , bt , ped vs vs

Ben tetkikler yaptırmıştım sorun çıkmamıştı
Organik olmayan psikoz şizofreni ne dersen artık boku yemişim ben hiçbi ilaç düzeltmiyor

@Micro123,

Cok dogru organik psikoz ve benzeri maddeye baglı psikoz olabilir doktorların bu konuda cok bilgisi olması lazım cok caylak doktorlara denk geliyoruz bazen

Kardeşim böyle yaparak kendine zarar veriyorsun muayenende bütün ama bütün şikayetlerini doktora anlat doktorun verdiği doz haric ilac kullanma yüksek dozda ilac aldıgın zaman ilaca vücut alışıyo o aldıgın ilac tesir edecekken hic bi işe yaramıyor

Zaten bi işe yaramıyor ilaçlar
Öleceksem öleyim böyle acı çekmenin nesi iyi

Uyku uyku uyku . Düzenli uyku en büyük ilacı . Tüm psikiyatrik hastalıklarda uyku en önemli faktör . Geç uyumak bile doğru değil . Hiç uyumamak ise felaket

@Coni bosi,

Yapma kardeşim . Bu hastalığın seni yönetmesine izin verme . Düzenli uyumaya beslenmeye hafif hafif yürüyüş gibi spor yapmaya ve ilaçlarını aksatmadan kullanmaya bak . Sinyaller kötü gelmeye başladığında hemen doktora git ve yatış iste . Hastalığı yönet .

şizofreni teşhisi 1 2 ayda konulmuyor uzun bir süreç. bir aşamadan sonra tomografi mi deniyor hatırlamıyorum bazı tetkikler yapılıyor. ben hastanede yatarken 3 tane testten geçtim sadece ben değil diğer hastalarada aynı şeyleri yaptılar bir sorun yoksa fiziksel olarak zaten organik olmayan yani elle tutulur fiziksel herhangi bir veri olmadığı anlamına geliyor. bu arada yukarıdaki arkadaşlar lütfen sakin olun bu hayat kötü olabilir ama ölümden sonrasını bilmiyoruz( sadece inandığımız şeyler var ) yani ölüm çare değil aşırı hareketlerde bulunmayın. böyle yazmak kolay doğru haklısınız ama o yollardan geçen birisi olarak söylüyorum her şey bir şekilde yoluna giriyor

ben çocukken eğer halüsinasyon görmediysem bir hemşire beynine yanlış ilaç vurmuşum seni şizofreni yapabilir demişti iğneyi vurduktan sonra ablam polis çağırılalım mı demişti eğer halüsinasyon değil ise

@Ahmet T,
Bu kurgu da olabilir. Kafanızda kurup ona inanmak da hastalığın bir parçası olabiliyor .

Arkadaşlar yegane size tavsiyem intihar düşüncesi hemen hemen hepimizde olmuştur lütfen ilacları düzgün kullanalım imkanımız varsa özele gidelim en önemlisi doktora bütün belirtilerimizi iyi anlatalımki dogru ilac versin

Üst Alt