Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Skolyoz ameliyatı konusunda deneyimlerinizi yazar mısınız?

001pınar

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba ben 26 yaşındayım ve ileri derecede skolyozum var. Bu yaşıma kadar herhangi bir sorun yada ağrı çekmediğim için hic skolyoza yönelik bir doktora başvurmadım. Lâkin son zamanlarda fazlaca ağrılar çekiyor olma şikâyetlerimle doktora başvurdum ve ameliyat olmam gerektiğini söyledi. Bu ameliyatı olan arkadaşlardan bilgi almak istiyorum. Vereceğiniz bilgiler benim karar vermeme yardımcı olacaktır. Yardımlarınız için herkese teşekkür ederim.

Ağrılarım dayanılmaz noktaya gelince doktora gitmeye karar verdim. Küçüklükten beri ertelediğim hastalığımla artık yüzleşecektim. 70 derece kifoz 45 derece skolyoz ile ameliyata karar verdik. 4,5 saat süren ameliyat sonrasında 1 gün yoğun bakımda kaldım ve 4 gün serviste yattım. İlk 3 gün ağrıların ister istemez biraz daha fazla oluyor . resmen baston yutmuş gibi duruyorsun . platinleri fazlasıyla hissediyorsun. İlk 3 ay eğilmen belden sağa sola dönmen yasaklanıyor. Ama zaman geçtikçe rahatlıyorsun ihtiyaçlarını kendin hallediyorsun . şuan 3,5 ay oldu iyi ki ameliyat oldum diyorum . rahatça eğilebiliyorum tüm ihtiyaçlarımı kendim karşılayabiliyorum. Bu tip ameliyatlarda doktorunu çok iyi seç.

Skolyoz derecesini kim ölçü. Birde skolyoz a oran yüzde kaç verildi . Ortopedi ve fizik tedaviye gittim oran vermediler

ankara ve istanbulda iki tane hocaya gittim aynı dereceleri söylediler. ikiside Ortopedi ve Travmatoloji uzmanıydı. fizik tedai bende işe yaramamıstı

40 yaşındayım. 6 yaşında skolyoz başlangıcı teşhisi konuldu maddi imkansızlıklar vb nedenlerle 13 yaşımda ameliyat oldum. Derecesini bilr şu anda hatırlamıyorum. Platin var omiriliğin üst kısmında o zamandan bu yana. Ameliyatı zor geçti 8 saat sürdü, o zaman ki teknoloji tabi bu kadar iyi değildi. İlk 1 hafta 15 gün kadar gerçekten çok zordu ama sonra günden güne alıştım. 20 yaşıma geldiğimde artık halı sahada defalarca top oynadım, koşu dahi yapıyordum. Tek sorun üşümek, ağır kaldımak ve stres. Bunlara dikkat ettiğim sürece hiç sıkıntı yaşamıyorum. 2000 yılında ankara numune hastanesinden %45 engelli raporu aldım. Kardeşimdede 20 li yaşlarında skolyoz başladı o da ameliyat oldu. İkimizde Ankara Gazi Hastanedinde olduk ameliyatımızı. Oda iyi ama onun bazen ağrıları oluyor. Size de çok geçmiş olsun.

001pınar

Merhaba, ben 15-16 yaslarında Ankara İbni Sina da ameliyat oldum. Skolyoz da dönemin Türkiye'de en iyilerinden olan Prof.Dr. Tarık YAZAR tarafından oldum. Ablamı da o yapmıştı. Onun ki daha ileri seviyedeydi. Daha riskliydi ama sonuç gayet iyi oldu.
Hoca şu an üniversiteden emekli oldu diye duydum ama özel muayene yapıyor ve skolyoz alanında çok profesyonel. En azından bir muayene olup, hangi yöntem-teknikle olması gerektiğini söyler ve tüm sorularınıza en ehli kişiden yanıt bulursunuz. Ameliyat yapmak için yapan doktorlardan değildir gerçekten sonuç alabileceğiniz, olumlu sonuçların olacağı bir yöntem varsa öyle yapar tüm artısı eksisi detaylıca anlatır. ben de ablam da kurtuldum sorun yasamadık yıllardır.
Tavsiye ederim gitmenizi.

merhaba 27 yaşındayım 4 yıl önce 110 derece olan skolyozum için ameliyat oldum o günden sonra bir sürü felaket yaşadım.Ameliyatımı U.Ü tıp fakultesi hastanesinde Doç.dr burak hocam yaptı 15 saat falan sürdü ve 1 hafta hastanede kaldım buraya kadar her şey neredeyse mükemmel 2-3 ay içerinde bası yarası oluştu ona çok dikkat et havalı yatak kullan ben o güne kadar kendimi oradan oraya atıyordum fakat hiçbir yara söz konusu değildi.keşkelerin faydaası yok ama acaba istanbulda skolyoz üzerinde çok met ettikleri bi hoca var adını hatırlayamadım florence nınght hastanesinde diyorum ona mı olsaydım yine herşey böyle olurmuydu.sormak istediğiniz birşey varsa tekrardan sorabilirsiniz.

Bende hala çekiyorum kremlerde fayda etmez oldu artık.

Yaş 43 1995 de SGK İstanbul Hastanesi (samatya hastanesi) Ameliyat oldum. Ağrım o zamanda yoktu halen yok. Boyum uzamadı. Ona engel oldu. Platin takılı. Bir daha da kontrole gitmedim. Şu anda sanırım platinler sıkıştırma yapıyor. Ameliyat son çare olsun. Fizik tedavi uzmanlarına karantina sonrası gidin. Fizik tedavi çok ileri şu an önce Fizik tedaviyi deneyin.

Merhaba dereceniz kaçtı ameliyat olmadan önce. ve platinler neden sıkıştırma yapıyor? fazla kilodan mı acaba

45 derece skolyozum var ama hâlâ ameliyat olamadım haziran 2019 'dan beri hastaneye gidip duruyorum. İstanbul'da başka doktor ve hastane önerebilecek var mı? Salgından sonra gideyim. Sultan Abdülhamit Han Hastanesi'ne gidiyorum.

Mi 9T Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesinde prof. Dr. şevki erdem var. Hasta yorumlarını okuyup hocayı araştırabilirsin. Gerçekten çok iyi bir doktor. Ama muayene olup ameliyat için biz sizi ararız diyorlar ve en az 4-5 ay beklemen gerekiyor. çok yoğun bir programı var.

Üst Alt