Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Skolyoz ameliyatı Konusunda üç doktor, üç yorum!?

hakank44

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Önce kendimi tanıtıyım 19 yaşımda %30 civarı skolyozum var belden yukarım sol tarafa doğru 3 cm kaymış durumda gözle çok rahat görülebilir durumda

Skolyozum olduğunu 16 yaşımda öğrendim ve genetikmiş ilk öğrendiğimde %23-24 civarı skolyozum vardı.
Şuan itibari ile %30 civarında

Ağrılarım oldu ağır kaldırmamam gerektiği söylendi bende hep öyle devam ettim fakat şu son 1 haftada başıma gelenleri anlatmak ve tecrübesi olanlardan bilgi sahibi edinmek istiyorum

İnternet üzerinden hep araştırma yaptım ve en az %50 civarı olanlar ameliyat olurmmuş veya akciğerine fazla baskı olursa bende böyle biliyordum fakat ben büyük bi firmanın işçi alma sınavını girdim kazandım firmanın kendi doktorları tarafından muayene sırasından skolyozum ile ilgili bir ortopedi doktorundan çalışıp çalışamıcagım konusunda rapor almamı istediler.
Bende 1 sene önce gittiğim isim vermek istiyorum denk gelirseniz dkkatli olmanız açısından evet 1 sene önce gittiğim " MURAT GİRGİN" adlı doktora gittim bana 1 sene önce hiçbir şekilde muayene etmeden "skolyozum olmadıgını her işte çalışabileceğimi psikolojik oalrak ağrılarım oldugunu askerlik yapabileceğimi" söyleyip yollamıştı bende işe ihtiyacım oldugu için rahat rapor alırım diye o doktora gittim ve tekrar beni muayene bile etmeden şunları söyledi " Sen 45 dakika bile ayakta duramazsın fabrikada çalışamazsın askere bile gideMEZSİn" dedi ben şok oldum peki diyip çıktım oradan özel bir hastaneye gittim rastgele bir doktora girdim( MEHMET TAŞKOPARAN ) ve soyundurup bir aletle skolyozumu ölçtü birşeyler yaptı ve ameliyat olmam gerektiğini söyledi ve örntgenimi çektirip tekrar baktı ve ameliyat olmaktan başka çarem olmadıgını dengemin çok bozuk oldugunu söyledi ailemle görüşmek istedi ailemle gittiğimde çok güzel birşekilde anlattı ameliyata ikna etti bende kararımı vermiştim ameliyat parası %20 - 25 milyar" istediler tamam dedik MR falan cekildi bende hazır cd ler varken başka doktoroda gideyim bilgi alıyım dedim GİTTİĞİM TESADÜF BİR DOKTORA Bunları anlattım adımı bilmiyordu senin adın şumu dedi nerden biliyonuz demeden analttı beni 25 milyara ameliyat edicek doktor diğer ortopedi doktorlarını arayıp ismimi verip eğer gidersem amelyiat olmam gerektiğini söylemelerini istemiş. BEN ŞUAN NE YAPICAĞIMI ŞAŞIRMIŞŞ DURUMDAYIM LÜTFEN YARDIMCI OLUN TECRÜBESİ OLANLAR YAZSIN 19 YAŞIMDA %30 SKOLYOZUM VAR HİÇBİR FABRİKA BENİ İŞE ALMIYOR SAĞLIK RAPORU ALAMIYORUM NE YAPICAM BU DOKTORLARIN PARA GÖZLÜLÜĞÜ VE HEPSİNİN FARKLI YOLDAN KONUŞMASINDAN PSİKOLOJİM ALT ÜST OLDU BİR AKIL VERİN LÜTFEN.

Senin hayatın senin sağlığın o ise almayan yerler sen ameliyat olduktan sonra yine almayacaklar büyük ihtimalle. İkincisi doktorların ne kadar para diye cabaladigini gözünle gormussun. Ne mezunusun engelli raporuna müracaat ettin mi ilk önce onu bir dene Yasin genç biraz daha uğraş bu şekilde iş bulmak için kolay rahat bir iş bak mesela sonra ameliyatı dusunursun çok zorluyorsa sağlığını bu durum tabiki ameliyatını olursun İst da isen eğer kamil çağrı köse murat bezer Nurullah ermis bu hocalara bir görünmeye muayene olmaya çalış

Ameliyat aklımdan dahi geçmiyordu bir anda o doktor yüünden meydana geldi gündemim oldu engelli raporunu denedim vermediler el altından 3 5 bin liara para istiyolar MEKATRONİK TEKNİSYENİYİM şimdi tülomsaş gibi yerlere grmem laızm stajımı orda yaptım rahattı ama kpss den puanımda yüksek olsa orlarda bana sağlık raporundan çalım atıcaklar gibi görünüyor

KPSS den puan alırsanız bisey olmaz bence devlete girmek için deneye bilirsiniz ne oran çıkmıştı daha önce ameliyata doktorlar karar verir ismini verdiğim Dr lara bir görünün derim

görünme şansım yok istnabuldan cok uzağım ve gitme şansımda yok işte sorun orda biri ameliyat diyor diğeri siizi kandırmaşlar diyor diyeri sğalamsınız diyor aklımı bulandırdılar

Sizce ameliyat olmalımıyım ?

Merhaba,

16 17 yaşlarında skolyozum oldugunu farkettim ve doktora gittiğimde %22-23 civarı demişti şuan 20 yaşımdayım ve %30 oldu derecem sırtımda sürekli taş batar gibi bir acı belde ağrı sol bacakta uyuşmalar oluyor hiçbir şekilde ağır kaldırmıyorum ama ağrılarım hiç kesilmiyor sürekli var 3 farklı doktor 3 farklı tanı koydu biri ameliyat derken biri sakın olma dedi hele bir doktor sağlamsın diyip 1 2 ay sonra çok kötü durumdasın dedi anlam veremiyorum sizce %30 ameliyata girmek için az bir derecemi bu arılarla nasıl başa çıkacağım ? Askere alınırmıyım muaf mı olurum ?

hakank44

Merhaba, bi tıp fakültesinde profesöre görünsen çok iyi olur, ben ameliyat olmuştum 1997 de. İlerlemeyi sporla yavaşlatabilirsin ama ameliyat için son görüşü proftan almanı tavsiye ederim.
Bu arada ağrılarla ilgili şimdiden uyarayım, yaş ilerledikçe artıyor ameliyat çare değil :(
Yerinde olsam ---doktora sorup : başka şansın yok mecbur ameliyat deme ihtimali var-- spor, yoga, pilates yapmayı denerdim.

Çok geçmiş olsun 30 derece skolyoza ameliyat diyen doktorun diplomasını iptal etmek gerekir bu doktor değil olsa olsa tüccar demek daha doğru olur. Sakın ameliyat olmayın ağrım var diyorsunuz ya psikolojik bir durumdur yada ağrıya sebep olan farklı bir durum olabilir ciiddi bir kontrolden geçmeniz gerekebilir benimde kızımda skolyoz çıktı 42 derece dendi bayağı konusunda en iyi doktorlara götürdüm hepsi ameliyat dedi hatta ameliyat tarihini bile kesinleştirdik doktora daha ameliyat tarihimize 6 ay var dedik hiç olmassa bu sürede korse kullana bilirmiyiz dedik kesinlikle önermediler ameliyat dediler büyüme çağında olduğu için derecenin artacağını söylediler yapacak bir şey yok derken kızım bir arkadaşındada skolyoz olduğunu söyledi arkadaşının babası ile görüştüm zaten ailecek görüşüyorduk sobete başladık almanyada korse tedavisi gördüğünü ve gelişmelerin çok iyi olduğunu söyledi hatta türkiyedeki doktorununda iyileşmeyi teyit ettiğini söyledi türkiyedede korseyi denedikleri fakat netice alamadıklarını söyledi mart ayı gibi okullar açık olduğu için birde pasapot vize işleri vakit aldığı için ağustos ayında ancak almanya gittik oradaki doktorda kızımın derecesini yaklaşık aynı buldu ve bir kaç gün içerisinde korseyi yaptı günde en az 20 saat kullanmamız gerektiğini söyledi ve tedavi başladı üç dört ay gibi aralıklarla kontrollere gittik nihayetinde kızımın derecesi 30 düştü tabii çok mutlu olduk son kontrolede 03 03 2017 tarihinde gittik her şeyin çok iyi olduğunu bir problem olmadığını söyledi normal hayatına bir kısıtlama olmadan devam edebiliceğini söyledi bu kadar mücadeleyi sırf ameliyatı engellemek için yaptık sizin dereceniz zeten düşük ameliyata gerek olmaması gerekir iyi sağlıklı günler dilerim

İstanbuldada almanya ile çalışan korse üreten bir yer varmış , arkadaşım anlattı korse ile çok başarılı sonuçalmışlar. Osteoid gibi garip bir ismi var firmanın internette gördüm. sanırım bende onu deneyecem

Üst Alt