Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Skolyoz ameliyatından sonra vida çıkması ya da kırılması sorunu olan var mı?

sevilla

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar ameliyattan sonra vidanın çıkma olasılığı yada kırılma olasılığı var mı?
bazen sırtımda hiç ameliyat olmamış gibi hissetmiyorum vidaları gevşeme yada çıkma belirtsi olabilir mi? ama ağrım yok.. ağrı olmadan böyle birşey gerçekleşir mi?
cevaplarsanız sevinirim geçmiş olsun!..

bu tür olasılıklar var sevilla.ama böyle bişey olsa ağrı çekersin.bi röntgen çektirerek durumunu öğrenebilirsin.bende geçenlerde vida çıktı korkusuyla hastaneye gittim.röntgen çektiler muayene ettiler bi sorun çıkmadı.ama sen yinede doktora görün

sultans ben biraz pinpirikliyim galiba ...bende senin gibi vida çıktı sanarak doktora gittim kontrollerim ve röntgen sonuçlarım gayet iyi ama geçenlerde ters bir hareket yaptım ve bu yüzden endişeleniyorum..ailemde bişeyin yok olmamıştır bişey diye geçiştiriyo oyüzden bidaha doktora gidemiyorum aralıkta son kontolüm var umarım iyi çıkar..bide Sultans son bir soru daha ne zamana kadar bu endişelerimizden kurtulup normal yaşantımıza döneceğiz biliyormusun?ben doktorlara sorduğumda senin bişeyin yok istersen takla at diyebiliyorlar ama ben bidaha aynı şeyleri yaşarım endişesi duyduğumdan dikkatli davranıyorum sana bu konuda nelerden bahsettiler yazarsan sevinirim geçmiş olsun!..

merhaba sevilla, bende on ay önce ameliyat oldum geçtiğimiz günlerde kontrollerim vardı herşey çok güzel çıktı. doktorum artık herşeyi yapabileceğimi söyledi;ama ben takla atmak konusunda endişeliyim böyle bişeyi aklımdan bile geçiremiyorum sen yinede dikkatli olmayı ihmal etme biz böyleyiz.

merhaba arkadaşlar. ben bu düşünceleri 17 senedir cekiyorum. daha 15 gün önce bir kontrole gittim. Allahtan hiç bir sorun çıkmadı. daha bundan 4-5 yıl önce takla atardım zıplardım koşardım normal bir insanın yaptığı herşeyi yapardım (şimdi büyüdüm artık :lol: ). hiç bir sorunum çıkmadı.yani hiç bir şey olmuyor merak etmeyin. siz normal bir insan gibi herşeyi yapabilirsiniz. :wink:

bende senin gibi pinpirikliyim sevilla.bu olay kafamızda biter sanırım belli bir zamanı yoktur.hatta ben aklıma esince evdekileri ayaklandırıp gece yarısı doktora gidiyorum.bana bi tavsiyede bulunmadılar.sadece ters hareket etmememi söylediler.tabikide bişey söylemelerine gerek yok.ağır bi ameliyattan çıktık artık kendi doktorumuz kendimiz< olacağız.bende yüksekten atlamak ve paraşütle atlamak gibi tehlikeli sporlar yapmak istiyorum ama ameliyatımı riske atamam.o yüzden paniklemeden,kendimizi zorlamadan hayatımıza devam etmeye çalışacağız.

benim kırılmıştı ama allah şükür değişti rot lar ve iyiyim

gevşeme çıkma riski her zaman var

arkadaslar bu sayfayı es gecmısım gec kaldım pardon...

x_hasret sana bı se sormak ıstıyorum..heerseyı yapabılıomuyus?:s yanıı benım doktorum benım gözumu cok korkuttu da o yüsdeb soruorum.
bana amelıyatından sora ölene kadar hayatının sonuna kadar arkana donemıyceksın belınden, boynunu cewıremıyceksın, donuk olucaksın her zaman ıcın hareketlerının cogu kısıtlanmıs olacak dedı..acaba doru mu yoksa senın dedıııın gıbı normal ınsanlar gıbı yasayabılırmıyız? :?

skolyoz ameliyatı sonrası hastane enfeksiyonu kapdım ve çok zor günler geçirip atlatıp evime döndüm bi ay sonra sırtımda tekrar akıntı başladı ve vidalar dışarıdan görünür hale geldi hiç endişe etmedim her tür komplikasyon olabilir tedavisi mümkün dertlerle karşılaştırsın allah bizi sizler panik atak olmuşsunuz az rahat olun hayatı kendinize çekilmez hale getirmeyin skolyoz ve skolyoz tedavisinde yaşadıklarımı bi bilseniz yada sizler yaşamış olsanız şuan korkunuzdan hareket bile etmezsiniz ama ben gayet rahatım her hareketimide sırtım acıyla bana uyarı verene kadarda yaparım

merhaba damla ikizi. sonuçta ben doktor deilim ama son kontrole gittiğimde bana doktor herşeyi yapabilirsin dedi. normalde yapıyorum zaten. mesala koşuyorum, eğilip doğruluyorum, hatta iyi bişey deil ama ağır bile kaldırabiliryorum, sağa sola zorlanmadan bakabilirm. ama tabiki benimde bazı ağrılarım oluyor. demekki bende bazen çok zorluyorumki iğne batar gibi bi acı oluyor. belim ağrıyor. ama yatınca dinlenince hemen geciyor. hatta ben 1-2 sene önce ayağım ağrıyor diye doktora gitmiştim. doktor bana biraz hareket etmemi yürüyüş yapmamı söledi. ama sen genede doktorun dediğini dinle.

hasanben senin rotlar sigaradan kırılmıştı yanlış hatırlamıyorsam...hala devam ediyormusun yoksa bırakabildinmi?birde bu kırılma yada çıkmada ameliyat olunduğunda yine çok uzun sürüyormu ameliyat ve iyileşme süreci yazarsan sevinirim sevgiler!..bu arada kırıldığını nasıl anladın kontrollerdemi yoksa kendini belli ediyormu geçmiş olsun...

ne sigarası neden bahsediyorsunuz nalayamadım hehehe

öncelikle gecmıs olsun hepimize,bende skolyozdan amelıyat oldum ve ılk amelıyatımdan sonra vıdalarım kaydı,3 sene sonra platını aldırmak ıcın gıttıgımde ögrendım bunu yani hıc agrım olmamıstı,2. amelıyatıma kadar bende kendımı ıyı hıssettıgım ıcın ve hıc agrı cekmedıgım ıcın cok rahat davranıyordum sureklı agır seyler kaldırıodum hatta fızık tedavı amaclı ayagıma kılolar baglayarak belımı zorlayacak ters hareketler yapıodum,bunun sonucunda vıda kayması skolyoz ve kıfoz olustu,yani diyecegım şudur ki,kendınızı ıyı hıssedıorsunuz ve agrınız olmuyor dıye zor hareketlerden taklalardan falan kacının :) agrınızın olmaması herseyın normal oldugunu göstermıyor,eger bişeylerın ters gıttıgınden suphelenıyorsan mutlaka doktoruna bı görün böyle seyler ıhmale gelmez

dostum sen neler yapımışşşsın aman allah korusun sakın denemeyin ible beyler bayanlar

hasanben senin rotlar neden kırılmıştı?onu merak ettim vede nasıl anladın muayne sonucumu yoksa ağrılarınmı oldu?Herşey_sensin ben öyle şeyler yapmadım çok şükür sen resmen kendine eziyet etmişsin anlamadığım şey vidaları almadan ameliyatmı yaptılar tekrarmı vida yerleştirdiler 2.ameliyatındada ??geçmiş olsun ..

kendıme ezıyet etmedımki yanlıs anladınız heralde,benım ayaklardada kırık oldugu ıcın fızyoterapıst bıkac ay suren bı tedavı uyguladı her ıkı ayagıma 4er kilo baglayıp egzersız yaptım bu egzersız bacaklarımın kaslanması ıcın gereklıydı ama belıme zarar werdı,yani bunu ben kendı kafama göre yapmadım,ılk amelıyattan sonra omurılıktekı platınımın vıdaları kaydı ve o platını komple alıp baska platın taktılar we ömur boyu -eger tekrar bı aksılık olmazsa- kalıcak bu platın

bilgisayar işi yapıyorum şirkette kola koyarken öyle bir kütleme sesi glediki arkadaşım ible duydu ve duman oldum ayağa zor kalktım zorlamadan kırıldı nalamam gibi ibrşey olanaksız anlıcağın

bilgisayar işi yapıyorum şirkette kola koyarken öyle bir kütleme sesi glediki arkadaşım ible duydu ve duman oldum ayağa zor kalktım zorlamadan kırıldı nalamam gibi ibrşey olanaksız anlıcağın

demişsin hasan peki sonra ne oldu ameliyat oldunmu tekrar.

hasanben peki bu vida kırılmasından dolayı gecirdiğiniz ameliyattan sonra daha kötüye gittimi durumunuz.şuan bizim başımızdada böle bir durum varda.nişanlım kanedyenlerle yürüyor tam kendine geldi iyiye gidiyor derken düştü ve vidalar yerinden oynamış.drlar ameliyat olursa yüzde 85 yatalak kalacagını söylüyorlar çok üzgünüz=(( ilk etapta çelik korse deneyecekler onunla düzelirse ameliyata gerek kalmayacak inş gerek kalmaz çünkü çok riskli bi ameliyat...

Hasanben;

4 sene önce ameliyat oldum kendime gelene kadar 6 ay geçti. ameliyattan 2 sene sonra da duşa girdim musluktan tuttum kendimi çekeyim diye bir ses geldi ki musluk koptu sandım ama rotlardan birini kırmışım. Gittim doktoruma aslında hiç bir sıkıntı olmaz ama ufak bir parça atalım dedi. Ben başıma geleceği biliyordum tamamen açıp değişecek dedim. (doktorumun huyunu bilirim çok basit anlatır ama her zmn olay büyüktür ama kendisini çok seviyorum.) tahmin ettiğim gibi tamamen açıp rotu değişti. 2. gün hastaneden çıktım ertesi günü sokaklarda gezdim. 2. ameliyat 1. ye göre milyonlarca kat daha kolay geldi bana.
rotun kırılma sebebini sordum platinler normalde çok sağlamdır tonlarca yükte kırılmazlar ama insan vücudu öyle bir yapı ki onu bile kırabilir dedi. Rahatım ama tabiki ağrılar var hala. istediğin gibi hareket edebilirsin dedi tabi korkuyoruz.

ben kac kere düstüm öz sırtımın ustune bayaaa bi buyuk düşüş yasadım bir sey olmadı saglamdır vida vida candır takma kafana:D

siz yinede dikkatli olun kırılınca ameliyat eziyeti çekmektense dikkat etmek en iyisi

hasan yalgın bey
siz omurilikfelcimisiniz? ve yüreyebiliyormusunuz? yani bu vida degişimlerinden sonra zor süreçler gecirmişsiniz tabii olarak.benim sorum eger yürür durumdamıydınız bu vida kırılma olayından önce?yoksa vida kırılmasından sonra bi gerileme oldumu vücudunuzda? ve doktorunuz kim? biz en çok ameliyat sonrası durum dahada kötüleşir diye korkuyoruz.çünkü doktorlar öyle diyor.nişanlım omurilikfelci ve tam iyi bir şekilde yürümeye başlamıştı şimdi vidada gevseme sorunu oluştu düşmekten dolayı ve yerinden kaymış vida.ameliyat riskli diye korkuyoruz.sizden tek ögrenmek istediğim ameliyat öncesi durumunuz neydi ameliyat sonrası ne oldu? lütfen benim için çok önemli cevaplarsanız çok sevinirim.şimdiden teşekkürler...

ENFAL ASUDE;

Nagihan Hanım;
Ben çocuk felci geçirdim ve yürüyemiyorum. Rot kırılmadan önce tam kendime gelmeye başlamıştım. Dikkat çekmek istediğim konu ben de vida kayması falan olmadı bendeki sorun rotlardan biri kırıldı. Ameliyattan öncesiyle sonrası arasında değişen birşey olmadı bende. Ameliyat sonrası iyileşme sürecimin kısa olmasının sebebi sadece kırılan rot ya da rotların ikisi birden değişti. Tek sıkıntım ameliyat yarasının iyileşme süreci oldu. İlk ameliyatta çektiğim uyum sürecini ikinci de yaşamadım. Gevşeme sorunu falan da oluşmadı bende. Hocanın reklamı yapıyor demesinler diye size özelden doktorun ismini atarım.

merba arkadaşlar,

Annem için yazmaktayım 2 sene önce L4 ve L5 omurga kemikleri bel kaymasından dolayı vida takıldı. Son zamanlarda hep sağ ayağından ağrı şikayeti vardı. Bugün doktoruna gittiğinde film sonucuna göre sağ taraftaki vida kırık ve tekrar bir ameliyat gerekli olduğunu söyledi doktor. Kemikler kaynamışsa takılmayacak yeni vida kaynamamışsa baştan bir vida takılacağını söyledi. Ameliyat edilmesede olur dedi doktor ama tabii ağrılara dayanabilirse... Bilgisi olan varmıdır daha önce bu durumu yaşan varsa yaşadığınız tecrübeyi bilmek isterim. Teşekkürler.

Hasan bey bassetiniz bu rotlar cubuklarmi olmaktadir

Agri olurmu

İyi aksamlar arkadaslar amaliyat olali 1 ay oldu sol ayagimda agri oluyor normalmi acaba karincalaniyor ?

Son düzenleme:
3 sene oldu ameliyt olali 11 vida var ve komsede olmayan 2 vida legen kemiklerimde..ilk zamanlr endise cok oluyo ama kolay kolay kırilan cikan birsey degil titanyum maddedn cogu.bu arada düşme yasarsaniz sadece korkup rontgene girin..ben gecen 5 merdiven uctum yani şükür birsey olmadi.spor yapiyirum agirlik kas hatta yaptim gayet fit saglam oldum korkmayin guclu moralli olun

Üst Alt