Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Skolyoz olduğumu öğrendim. 25 yaşındayım..?

dejavu199

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Herkese merhabalar daha 3 gün önce ne olduğunu bile bilmediğim hastalığın bende var olduğunu öğrendim.

Herşey 8 ay önce başka bir rahatsızlık için röntgen çektirmem ile başladı.

1 hafta önce de e nabiz sitesine kayıt olup siteyi tanımaya çalışırken 8 ay önceki röntgen filmimi gördüm ve bir anormallik vardı. Omurgam tam bel bölgesinden biraz eğrilik var gibi duruyordu ve internete omurgam eğri diye yazınca bu hastalığı öğrendim.

3 gün önce de doktorlara gidip muayne oldum yeni röntgen çekildi ve 8 ay önceki röntgen ile karşılaştırdığımda eğrilik ne şekilde artmıştı. Devlet hastanesi başka hastaneye yönlendirdi sanırım doktor bu konuda tecrübesizi derecesini net bilemiyorum ama 20 gibi duruyor dedi

Eğrilik bel bölgemde gözle görülür bir sekil bozukluğu yok sadece bir omuzum biraz düşük gibi ve bir bacak daha uzun gibi çıkmış röntgence gözle pek bisey farkedilmiyor
Ama resmen dünyam başıma yıkıldı 25 yaşındayım muhtemelen 12 ayda bu hastalık oluştu niye oldu hicbir fikrim yok. İlerlerse ameliyat zorluğu ve felç riski aklımdan çıkmıyor :(

Merhaba, geçmiş olsun! Yaşadığın şehirde bu konuda deneyimli bir ortopedi uzmanı varsa ona danışmanı öneririm. Daha detaylı tetkikler neticesinde bir tedavi planı oluşturulmalı. Seninki gibi derecesi düşük eğriliklerde genelde ilk etapta egzersiz ve korse yöntemleri kullanılıyor. Hastalığın seyrine göre ileride düşünülebilecek şeyler için şimdiden karamsarlığa kapılıp üzülmene hiç gerek yok. Belki eğriliğin derecesinde kaydadeğer bir artış olmayacak, bunu bilemeyiz.

Taz

Tesekkurler cevabiniz icin bu hafta gidecegim sormak istedigim bu korseyi nerden alacagiz veya bu korse bize ozel mi uretilecek

Türkiye'de kişiye özel korse üretimi yok bildiğim kadarıyla. Fiziksel özelliklere göre standart olarak üretilen korse modelleri uzman kişiler tarafından ayarlanarak hastaya uygun hale getiriliyor. Dediğim gibi eğriliğinizin derecesi düşük olduğu için belki ilk etapta sadece egzersiz hareketleri önerilecek, duruma göre ileriki aşamalarda korse de tedavi planına ilave edilebilir.

Üst Alt