Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sol böbreğim, dalağım, sırtımda da kalıcı kırıklar oluştu. İş görmezlik geliri?

ömer tosun

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar 2012 yılında iş kazası geçirdim inşaatan düştüm sol böbreğim dalağım sırtımda da kalıcı kırıklar oluştu

hastaneden taburcu olduktan sonra avukatım senin özür oranını gösteriri rapor lazım dedi bende gittim hastenye ücretli muayne oldum.bana %17 rapor verdiler 2012 yılında ben bu oranla dava açtım 140 bin lira tazminat almıştım dava 4 yıl sürmüştü şimdi bu sene bana yeniden rapor almamı istedi mahkeme bende gittim sgk ya kağıt verdiler sevk için aynı doktorları dolaştım 2 ay sonra dedim bir bakayım geldimi rapor gittim baktım %36 gelmiş rapor bana

Şimdi ben o zaaman sigortam 2012 senesinde asgari ücretten yatıyordu
kazada kusur oranım hatırladığım kadarıyla yoktu
Bana ne kadar maaş yatar bunu tahmin edebilecek arkadaşlar varmı

E DEVLET ÜZERİNDEN 4A EMEKLİ AYLIK BİLGİSİ OLARAK GÖRÜYORUM

AYLIK BAŞLANGIÇ TARİHİ
01.10.2013 OLARAK GÖRÜLÜYOR
ACABA BEN BU TARİHTREN İTİBAREN Mİ TOPLU PARA ALICAM

sgk da zaman aşımı 5 yıldır son 5 yılı toplu öder ondan öncekini ödemez diye biliyorum yine da avukatına sorsana o bilir yani benim dediğimin aynısını diyecektir. sürekli iş göremezlik gelirinin psd değeri tazminatından düştü mü ? ne aşamada davan?

şimdi tam olarak şöyle oldu ben 2o12 yılında iş kazası geçirdim kendim hastaneden rapor aldım bana o zaman %17 verdiler bende bu raporla dava açtım tazminatımı aldım herhangi bir kesinti filan olmadı
ama hakim sordu aylık bağlandı mı diye biz istemiyoruz dedik almadık
daha sonra karşı taraf son halini gösterir rapor istemiş bende sgk ya başvurdum bana %36 ankaradan rapor geldi
ve 10 gün önce maaş bağlandı e devlette görüyorum ama bu ayın yirmiiksinde yatacak olarak görülüyor
aylık başlangıç tarihide 01.10.2013
ben bunu anlayamadım bu tarihten itibaren mi toplu para alacağım

5 yıllık toplu para alacaksın ayrıca sana bağlanan sig psd değeri tazminatından düşmeli tekrar dava açılacak neden iş kazası geçirdiğinde maaşı bağlatmadın ki tekrar dava sürecek avukatın yok mu?

avukatım var dava açtığımız zaman avukatım bana dedi ki iş göremzlik geliri alırsan tazminatından keserler boşver alma bende almadım mahkeme hakim sordu dedik istemiyoruz mahkeme sonra erdi bende tazminatımı bir ay sonra almıştım
en son avukatımla görüşmüştüm karşı taraf bunu mahkemeden istemiş tekrar rapor almam için falan %17 olan raporum %36 oldu

Acaba bağlanacak olan maaş 2012 yılındaki sigorta primi üzerinden mi eğer öyleyse 945 liraydı brüt
acaba ne kadar maaş bağlanır bilgi,niz varmı

ömer tosun

avukatın seni kandırmış tazminatı yüksek almak için yani sgk nın bağladığı psd düşmeden almış. şimdi sig yani sürekli iş göremezlik sgk nın verdiği rapor üzerinden yatar rapor artarsa maaş artar ve son aldığın brüt maaş yüksekse maaşın yüksek olur şuan kimse net sana bir rakam söyleyemez şimdi sgk sana dava açıp bağladığı maaşı rücu edip psd değerini tahsil etmeye çalışacak ödemezsen icralık olur faiziyle çatır çatır ödersin. özelden telini yaz bana yarın öğleden sonra arayım seni

Üst Alt