Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sol el parmaklarım yok. Parmak protezi olabilir mi?

FaCia

Üye
Konular
28
Reaksiyonlar
1
Merhabalar, 20 yasındayim. Sol El Parmaklarım Küçükken doğustan yokmus. daha dorusu şöle diim size. Anne karnında iken kordon ipi denen birşey warmıs o da annemın karnında iken benım sol el parmaklarıma dolaşmıs ve elim qelişmemiş. sadece parmaklarım yok. sizce bana protez yapılır mı? yapılırsa kıme danısmam lazım bileiğim filan allaha şükürler olsun war. sadece dediğim gibi parmaklarım qelişmemiş..
yardımlarını ve yönlendirmelerinizi bekliyorum..

iyi günler ben okan güler ankarada ortoplast medikal firmasında ankara satış sorumlusuyum. sizin sorununuza çözümümüz var, söyleki öncelikle kaç tane parmağınız yok ise parmağınızın olmadığı yerinden yada eklemden dental implantlara benzer bir implant yerleştiriliyor daha sonra bu implantın üzerine de abument dediğimiz bir parça daha yerleştiriliyor, ve silikon protez bu parçanın üzerine takılıyor, bu tür hastalarımız çok var ve çok memnunlar, kulak, tümörden dolayı alınan göz, aynı şekilde tümörden alınan burun gibi vakalarımız çok fazla ve hastalarımız çok memnun, ilgilenirseniz mail adresimi veriyorum.okanguler37@yahoo.com...05342635516 tel numaram yardımcı olurum...ücret konusunda da fira olarak biz ücret talep etmiyoruz, sosyal güvenceniz var ise devlet karşılıyor. siz sadece protezi yapan hekime 1000euro gibi bir ücret veriyorsunuz, onunda bizimle ilgisi yok ben hiçbir ücret almıyorum.

Merhaba FaCia,

evet artık yurtdışında sadece parmak myo elektronik ( elektronik hareketli ) protez yapan firma mevcut. Henüz bir kaç aylık olan bu gelişme hakkında çok fazla bilgi sahibi değiliz bu konuda. Mayıs ta yapılacak olan Ortopedi teknik fuarında çok daha fazla bilgi edineceğimizi düşünüyorum. Takip etmek isterseniz firma isimlerini tam olarak araştırıp verebilirim.

Ankarada ki meslekdaşımın bahsettiği tür protezlerde dikkat edilmesi gereken şey ise intihap olayıdır. Bu tarz İmplant kullanan kişiler oldukça hijyenik olunması gerekmekte ve düzenli bir şekilde proteze ve eline bakım yapmaları gerekmekte. Bu konuda araştırma yapmanızı tavsiye ederim. Bunun dışında iyi bir çözüm.

Ülkemizde ise en yaygıl olan pasiv protezlerdir. İki tarz imalattan elde edilen bu protezler tamamen kişinin maddi imkanları doğrultusunda belirlenir. 1.) standart bir protez eldiveninin içinin uygun bir şekilde doldurulması ve kozmetik proteze girip çıkışın bir fermuar sayesinde sağlanması. 2.) Diğer elden alınan ölçüler / renk / tüy v.s. doğrultusunda işleme tabi tutularak yapılan ( sizin durumunuzda sağ parmakların kopyası alınarak sol parmakların ) üretilmesi. Tamamen özel bir üretimdir. Bu tarz protezi size sadece silikon işlemcilik için makine ekipmanı olan firmalar sunabilir.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Bilgileriniz için çok teşekkür ediyorum. Benım için önemli olan şu. El bileiğim var. bilekten 1-2 cm sonrası parmaklar yok hiç bir parmak yok. önemli olanda su. bu eli normal el qibi kullanıyorum. araba kullanıyorum motosiklette. benım ıcın qörünüşten ziyade ileride bana zorluk cıkarmaması. qörünüş derdinde değilim yani.

Merhaba bende küçük yaşta geçirdiğim bir kaza sonucunda sol el başparmağımı kaybettim tıbben tam olarak hangi isimle ifade edildiğini bilemiyorum ama parmak eklem yerlerinin tamamından itibaren yok zaten Sol elde tek taraflı başparmak yokluğu gerekçesi ile askerlikten de muaf oldum. Şimdi benim merak ettiğim acaba bende protez kullanabilir miyim? Olur mu? Bu mümkün mü?

Merhabalar yeni uyeyim bende.benim oglumda sizin gibi Sol parmaklari yok .acaba siz bir tedavi yaptiniz mi

Merhabalar FaCia brnim oglumunda rHatsiLigi seninlr Ayni .sen durumlA alakali herhAngi birsey yaptirdin mi

aydemir karacar

Merhaba benimde oglumun sol el parmaklari gelismemis ayni durum mevcut acaba bi gelisme varmi bizde arastirma içerisindeyiz

acaba bu durumla alakali bisey yaptirdinizmi

Evet yaptirdik suan eskisine gore cok cok iyi.mail adresiniz varsa detayli bir sekilde anlatirim.simdiden gecmis olsun

Facia meal adresine mesj attim ama cvp gelmedi bNa donus yaparmisin.

Facia meal adresine mesj attim ama cvp gelmedi 5308286949 benim numaram donus yaparmisin

İyi günler 5 yaşında bir kızım var doğuştan amniyotik bant sendromu sol elinin isaret parmağı, orta parmağı yok , yüzük parmağı boğumlu sağ eli orta,yüzük ve serçe parmağı kısa. Kızım parmaklarının neden bu şekilde olduğunu sorgulamaya başladı. Okul öncesi silikon protez yaptırmak istiyoruz. Yardımcı olur musunuz teşekkürler...

Merhabar bende kocaeli de oturuyorum.benim oglumda amniyotik bant sendromlu dogdu.bas parmak haric sol el parmaklari yoktu.baltalimaninda ameliyat ettirdim.once oraya goturmende fayda var.Nash41

İyi günler ; kızım da 1 yaşındayken sağ el orta,yüzük,serçe parmakları ameliyat ile ayrıldı çapa hastanesinde. Siz balta limanında ne gibi bir ameliyat yaptırdınız protez uygunluğu için mi sayın
aydemir karacar

Biz baltalimaninda ayaklarimdaki kemeikler parmaklara nakledildi.goturmenizde fayda var batalimanina

Şuan aktif kullanabiliyormu birde sizin ayağınızdan mı kemik nakli oğlunuzun ayağından mı nakil oldu resim atma şansınız varmı baltalimanında hangi doktor yaptı

okanguler37

Hocam bu protez parasını sgk hastaya sadece belli bir kısmını ödüyor. Siz para ödemeden nasıl yapıyorsunuz?
Örnek hasta 10k tutarinda protez yaptırmak istedi. Sgk sadece 2k hastaya öder.

FaCia kardeşim msj attım dönmedin bi kaç sorum var bana ulaşabilir misin
544 608 03 01
Mehmet

FaCia olmayn parmaklar için bir tedavi bulabildiniz mi bizde arayış içindeyiz

Yapılan tedavi hakkında bilgi alma şansımız var mı
aydemir karacar tedavi yöntemi hakkında bilgi alabilirmiyim

Üst Alt