Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Soru] 17 yaşındayım ve skolyozum ilerliyor. Ne yapabilirim?

unhappyboy16

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
selam arkadaşlar
ben 17 yaşındayım. bundan 2.5-3 sene önce skolyoz teşhisi koydular ve hiç bi önlem almadılar ... bu son zamanlarda skolyozum ilerlemeye başladı. aslında bundan 1 sene önce 6 dereceydi, şimdi 10 derece olmuş. ya artık ilerlemesini istemiyorum ...
bi de doktor -egrlik bnm sol tarafa saga dogru- egilip egzersiz yapmamı istedi, ama sol gögüs kafesim içerde biraz o hareketi yapnca arkadan çıkıo. yane ne bilim, o hareketi yapınca kifoz ilerlemez mi?
sizce ne yapmalıyım?
siz benden tecrübelisiniz, artık ilerlemsini istemiorum. hangi sporları önerirsiniz?
yardımlarınızı bekliyorum.
çok teşekkürler, herkese Allah acil şifalar versin..

yaa aslında işte bnm soruma tam cevap alamadm ama neyse yine de teşekkürler

bence kendine çok iyi bi doktor bulup tedavini ona göre yönlendirmelisin .burdaki arkadaşların da eminim çok bilgisi var ama;bence doktorun söylediklerini uygulamalısın birisi için faydalı olan şey senin için zararlı olabilir.geçmiş olsun

teşekkür ederim saol ya ..başka bilgisi olan yardımcı olabilir mi

yüzebilirsin arkadaşım imkanın varsa çok iyi oldugunu duydum ben yapamadım sudan çok korkarımda :)derecen çok az ama böyle olmasına ragmen çıkıntı oluşuyosa doktor kontrollerini bırakma hareketlerinde kısıtlama kendini atla hopla zıpla gelişme çagında ortaya çıkan skolyozlarda kemiklerin sertleşmesiyle sabitleşip öylece kalabiliyo bu dönemi atlatabilmek için beslenmene egzersizine ve dogru duruşla hareket etmeye dikkat et özellikle otururken egilme olan bölgeyle yük taşıma kalsium agrılıklı beslen kolay gelsin

arkadasım cok gecmıs olsun ..sana oncelıkle cok ii bi doktor bulmanı tawsıye ederım..ıerlememesını ıstememen cok normal..insanın psıkolojısını öle bı etkılıorkı bu.. en ii bilenlerdenım merak etme..:D o ii doktoru bulduktan sonra sana ne tawsıye edıor onu arstır..olmadı baska bı doktor arayısına gır... bu böledır cünkü..süreklı arastırman araman we bulduktan sonra da ii cıkmazsa pes etmemen lasım.. moralını de öle hemen bı doktorun bı seler demesıle bozma...o öle dıorsa baskasına da gıt..spra bı baskasına daha ama sonuz aynısa o zaman üzül iste:D:D saka bı yana bu hastalıta en önemlı se moral... psıkolojını bozmamaya özen göster lutfen ben cektım sen cekme arkadasım..

emınım ii bı doktor bulduktan sonra sana o dktor ii bi egzersiz programmı da yazar..
bol bol yüz ınankı cok ii gelıor.. bı de kendıne dıkkat et... :wink:

herkese ii aksamlar..

Üst Alt