Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sözleşmeli memurum. % 30'la iş göremezlik geliri bağlanırsa zararı olur mu?

memur

Yeni Üye
Konular
9
Reaksiyonlar
0
2008 de iş kazası geçirdim maddi manevi tazminat davam sürerken sürekli iş göremezlik için adli tıpa sevk edildim,%30 gibi bir rakam olur dediler,gelir bağlanırsa nisan 2011 yılında sözleşmeli olarak başladığım memuriyete zararı olr mu,yani sözleşmem feshedilirmi bu sebepten
teşekkürler

Hayır, sorun olmayacaktır. Sürekli iş göremezlik geliri hiçbir şekilde kesilmez ve çalışmanıza mani değildir.. Hem çalışmaya devam edip, hem sürekli iş göremezlik geliri almaya devam edebilirsiniz..

cevaplandırdığınız için teşekkürler öncelikle.Bir şey daha sormak istiyorum

raporda sürekli iş göremezlik % 30 geldiği takdirde yaklaşık ne kadar bi maaş bağlanır ve ben kaza 2008 aralık da geçirdim kazayı ve 2009 ekim ayında işten ayrıldım geriye dönük toplu para veriorlar die duydum ne zamandan itibaren bu toplu para hesaplanır,tekrar teşekkürler

İş kazası geçirdiğiniz dönemdeki maaşınız belirleyici olur gelir hesabında. Maaşınız 1000 TL ise, 300 TL gibi bir gelir bağlanır. Gelir iş kazasının olduğu tarihten itibaren hesaplanır ve ödenir 8eğer kaza sonrası geçici iş göremezlik geliri almışsanız, sürekli iş göremezlik geliri geçici iş göremezlik gelirinin son bulduğu tarihten itibaren hesaplanır)

Ve, Kısmet'İn dediği gibi, sürekli iş göremezlik gelirinizin şimdiki çalışmanıza bir zararı olmaz.

Üst Alt