Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Spastik özürlüler için kök hücre tedavisi ümit mi?

Ben almanyada yasiyorum bu tedaviyi kesinlikle spastik ouma uygulatmam ücreti önemli degil bunlarin daha sonra cok yan etkileri olacagina inaniyorum iyilesecekse ignesiz ameliyatsiz iyilessin almanyada o kadar cok spastik var ki! Faydasi olsa hepsi dner ve bu kök hücre yayilirdi

bu konuyu (bilgi edinme yoluyla) sağlık bakanlığımıza da yazdım. cevap bekliyorum.

BAŞVURU TAKİBİ

Başvurunuz Sağlık Bakanlıığı Bilgi Edinme Birimine Ulaşmıştır. Şu anda ilgilenilmesi için Aşağıdaki birimlere gönderilmiştir.
Birimler: Tedavi Hiz. Genel Müd.Doku ve Hücre Nakli Hizmetleri Şubesi

Hüsmen;
Ben de bilemiyorum : Ama bir yandanda benim felsefemde şu: oğlumun sağlık biliminden %5-10 oranında tamamen olmasa dahi bir iyileşme ve yararlanma imkanı varsa bile bu fayadayı onu temin etmek vicdani bir görevdir diye düşünüyorum.
Bıkmadan araştırıyorum. Sağlık bakanlığımıza da bu konuyu sordum. cevap bekliyorum.

Bilime güvenmek ve ümiti kesmemek lazım.

ben spastik olan birinin kendiliginden iyilestini görmedim bence denemekte yarar var ben olsam denerdim ne kaybederimki

Konu ile ilgili başka bir başvuruya istinaden Bakanlığımız Kök Hücre Nakilleri Bilimsel Danışma Kurulunun 28.04.2010 tarihli toplantısında görüşülmüştür.

Sormuş olduğunuz Çin ve Almanya (Ör: www.tr.xcell.xenter.com) kaynaklı internet sitelerinin bilimsel kanıta dayalı olmayan, maksatlı, ticari menfaat elde etmeye yönelik, halkı yanlış bilgilendirme ve yönlendirmeye yönelik olduğu anlaşılmıştır.
Hastanızla ilgili olarak şuan yayınlanmış ve standartlaşmış bir kök hücre tedavisi bulunmamaktadır.Ancak bir hekime başvurarak ve hekim aracılığıyla "Tedavi amaçlı deneme kapsamında Kök hücre uygulanması" için bir proje ile Bakanlığımıza başvurarak gerekli izin alındıktan sonra kök hücre uygulaması yapılabilmektedir.yani Bahse konu yurtdışındaki merkez yada merkezlerde de deney çalışmaları tedaviymiş gibi gösterilerek ticari faaliyete dönüştürülmektedir.

Üst Alt