Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

SSK'lı işe giren kişi önündeki ilk 2022 maaşını alabilir mi? İptal için ne yapmalı?

blackman34

Üye
Konular
43
Reaksiyonlar
0
Merhaba ;

Bir arkadasım 2022 maası alıyordu, ancak gecen ay ssk sı yapıldı ve bir aydır ssklı calısıyor...Sorum şu:

-- Arkadasım eylül maasını alabilir mi?
-- Bundan sonraki sürec için maasın kesilmesi için bir yere basvuru yapması gerekiyor mu, yoksa 2022 maası kendiliğinden kesiliyor mu?

kendi bilgilerime dayanarak söylicem.

arkadaşınız kendisi maaşını iptal etmesi gerekiyor.
eğer ki kendisi iptal etmez, 2022 maaşını almaya devam ederse evine haciz gelebilir hatta ve hatta ceza bile yiğebilir.

teşekkürler...

iptal için nereye basvuru yapılıyor?eylülde maası alsa sorun olurmu?ben 3 aylık sigortalılık sürecinde alınabilir diye biliyorum

bende başıma gelen olayı anlatayım sigortalı işe başladım başladıktan bir yıl sonra eve bir yazı geldi sigortalı olarak işe başladığınızdan dolayı maaşınız kesilmiştir hiçbirşekilde ne ceza ne geri ödeme falan hiçbişi olmadı

exelans;
bu bir yıl süresinde aldın maasını ve kesilmesi için hiçbiryere basvurmadın öyle mi?

SSK'ya başladığı tarih önemli.Eğer işe başlamadan önce maaşı hak etmişse maaşını alabilir ve sonradan kestirebilir.Maaşı hak etmemişse,bir dilekçe ile başvuruda bulunup,maaşını iptal etmelidir.

bana hiç kimse bişi demedi ben hakkım zannediyordum hatta kesildikten sonra yaşlılık servisine gidip neden kesildiğine bile itiraz etmeye gittim ama sigortalı olunca kesiliyormuş orda öğrendim ben

bende üç aylık sürecinde alınır biliyorum.
2022 maşını almak için nerye başvuru yaptıysa oraya gidip iptal etmesi gerekiyor benim bildiğim. bulunduğu ileçnin kaymakamlığına gidip,
[FONT=Times New Roman]-yeşil kart, [/FONT]
[FONT=Times New Roman]-sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı yardımı, [/FONT]
[FONT=Times New Roman]-asker ailesine sağlık cüzdanı verilmesi, [/FONT]
[FONT=Times New Roman]-yaşlılık ve sakatlık aylığı bağlanması ile muhtaçlık[/FONT]
[FONT=Times New Roman][/FONT]
[FONT=Times New Roman]bu bölümlerden yaşlılık ve sakatlık aylığı bağlanması bölümüne gidip iptal etireceksiniz..[/FONT]

Raman72;
ssk sı yapılalı bir ay oldu ve eylül ayı maas dönemi oluyor...bu durumda hak etmiş oluyor galiba?

herkese verdigi cevaplar için tesekkür ediyorum...Verilen cevaplardan anladıgım kadarıyla arkadasın eylül maasını almasında sakınca yok ve eylül maasını aldıktan sonrada kaymakamlıga gidip dilekce ile 2022 maasını iptal ettirmesi gerekiyor...

Sevgili arkadaşım aynı sorun bendede var benim duyduğum 3 ay için de iptal ettirmen gerek prosödür gereği ancak üç ay için de ki ödenecek olan engelli maaşını alabilirsin. ama daha sonra dilekçe verip kestirmen gerek.

Evet, sigortalı olduğun tarihten itibaren 3 ay içinde 2022 maaşı yatarsa, maşı alabilirsin bence de. Maaşı aldıkttan sonra da iptal için başvurursun.

Üst Alt