Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

SSK'lı olarak işe girdim. 2022 maaşımı ne zaman iptal ettirmem gerek?

canaslan

Üye
Konular
12
Reaksiyonlar
0
Merhabalar, ben ağustos ayı itibariyle ssk lı olarak işe girdim. Engelli maaşımı ne zaman iptal ettirmem gerek? acaba eylül ayını alsam bişey olur mu?
Ayrıca ben geçmiş yıllarda çalışırken almıştım, ancak daha sonra işten ayrıldım ve daha sonra af çıktı zaten. ama maaşta herhangi bir kesilme olmamıştı. şimdi maaşı durdurmak için başvursam geçmişe dönük herhangi bir ceza sözkonusu olabilir mi yoksa af kapsamına girer mi.

bu konuda bana bilgi verir misiniz.

Canaslan;
bence bir an evvel gidip maaşınızı durdurun yoksa faiziyle geri alıyorlar. Affa uğraşmışsınız ondan kurtulmuşsunuz ama bu sefer affedeceklerini sanmıyorum siz işi şansa bırakmayın gidip durdurun maaşınızı ..

mrblar ben de temmuz sonu itibari ile ssk lı olarak işe başladım ve şu an için primim yatmadığı için hizmet kaydım yok 2022 sayılı kanun gereği maaş almaktaydım eylül döneminde alabilir miyim veya nasıl iptal ettirebilirim, bazı arkadaşlar ssk kaydından dolayı otomatikman iptal oluyor diyorlar bilgilendirirseniz seviniri, teşekkürler...

Ssklı olarak çalışmaya başladıgınız günden itibaren 3 ay içerisnde 2022 maaşınızı alabilirsiniz 3 aydan sonra 2022 maaşınızı iptal ettirmeniz gerekir....

yani eylül ayı 2022 maaşınızı aldıktan sonra 2022 maaşınızı iptal ettiriniz...

2022 evrakı hakkında

Ben engelli maaşımın durdurlması için 10 gün önce Tuna cad. no:7 Kızılay Ankara sosyal güvenlikl daire başkanlığına iadeyi taahhütlü olmak üzere posta yolu ile dilekçe gönderdin

ancak şu an itibarı ile 2022 sorgulama sayfamda maaş durumum hala aktif görünmektedir.

Acaba yanlış adrse mi yolladım? bana bu konuda bilgi verebilir misiniz?

2022 sorgu sayfası açılmıyor ki, nereden gördünüz?

Dilekçeyi gönderdiyseniz er geç hallolur; dert etmeyin.
Ve, isterseniz 170 numaralı telefonu arayarak durumu öğrenmeye çalışın...

2022

Merhaba arkadaşlar benim bir sorum olacak ben ssk lı olarak işe girdim maaşımın durdurulması için dilekçe verdim sgk ya 3 ay içerisinde, maaşım durduruldu. evrak takipte kimlik numaramı girip sorgulattığım da durumu:geçici,durumda. açıklamada ssk nedeliyle aylık durduruldu diyor bu ne demek bana bilgi verirmisiniz.

Dha açık nasıl yazılır ki :)
Sigortalı olduğun için aylığın durdurulmuş.

slm arkadaslar bende
temmuzda ssklı olaRak işe basladım fakat benim işim geçici yani gecici olarak 6 aylıgına işe aldılar ben ılk 3 aylık 2022 maaşını aldım daha sonra bildirmem gerekiyordu bildirmedim. cünki 2022 maaşı için bütün prosedürleri yeniden yapmam gerekiyor.
aralık maaşını da aldım bilriyim dedim bildirmedim !!!p rosedürlerin yeniden yapmak zorunda oldugumdan zaten prosedürleri yenıden baslatsam bile hemen maaşa baglanamıyorum 8- 10 ay bilemedin 1 yıla kadar sürüyo önce toplu maaş sonra 3 aylıga devam bence bu cok sacma buna karşı ne yapabiliriz !!!?
yani işten herhangi bi sebebten cıktıgımızda aslında 2022 maaşının tekrar hemen yurürlüğe girmesi lazımmmm sizce de öle degilmi arkadaaslar !! Bülentabi (oturanboga!!!)

Maalesef düzenleme bir yıl içinde 90 günü geçen sigortalılıklarda 2022 aylığınınesilmesini öngörüyor. Kurumun ve kaymakamlıkların nasıl zorluklar çıkardığını düşünürsek, bu konuda elden bir şey gelmez. Zira zaten onların neredeyse büyük çoğunluğu maaş bağlamamak, bağlanacaksa da anadan emilen süt burundan gelinceye kadar silkelemek mantığı var.

Üst Alt