Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

SSK'lıyım, 2022 maaşı alıyorum. Bu sorun olur mu?

axi_05

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
öncelikle herkese merhabalar arkadaşlar

Ben 01.03.2001 yılından bu yana ssk'lıyım. şu an da ssk devam etmekte ve %80 iş göremezlik raporuyla 01.06.2001 yılından bu yana 2022 maaşı alıyorum.

Bu şekilde olması yanlış mı?

Bu konuda bana yardımcı olabilecek arkadaşlar var mı? varsa lütfen bu konudaki bilgilerinizi paylaşır mısınız

Bir de şu sorum var: http://www.engelliler.biz/forum/eme...akli-oldum-malulen-emekli-olabilir-miyim.html

şimdiden teşekkürler.:confused:

Kendi primini ödeyerek, yani çalışır görünerek mi SSK'lısın? Eğer öyleyse, hem SSK'lı olup hem de 2022 maaşı alman yasal değil. İkisinden birini kestirmek zorundasın... Ve, fark edilince bu durum, bugüne dek sigortalıyken aldığın 2022 maaşları senden geri alınır.

Not: Emeklilikle ilgili soruyu ayırdım. Yukarıdaki bağlantıdan takip edebilirsin...

size bir sorum daha olacak:2022'yi iptal ettirsem ceza alırmıyım acaba?
Siz nasıl bir yol izlememi önerirsiniz.

Büyük bir ihtimalle faiziyle birlikte geri alırlar.

Er ya da geç bu konuyla yüzleşeceksin... Kaçış yok. Onun için bir an önce SGK'na dilekçe yaz ve "sigortalı olduğum için almış olduğum 2022 maaşının kesilmesini istiyorum" de. Ve, ceza gelirse de yapacak bişey yok...

Sosyal Güvevlik Kurumu
Primsiz Ödemeler Genel Müdürlüğü'ne

.. kayıt numarası ile 2022 sayılı yasa çerçevesinde aylık almaktayım. Sigortalı olarak çalışmaya başladığım için almış olduğum aylığın kesilmesini arz ederim

adın soyadın
TC kimlik numaran
adresin
telefon numaran
Dilekçeyi göndereceğin adres:
Sosyal Güvenlik Kurumu Primsiz Ödemeler Genel Müdürlüğü
Tuna Cad. No: 7 Kızılay - Ankara

haklısınız teşekkür ederim başka çarem yok

Üst Alt