Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Su indirimi için ne yapmalıyız?

Karaca~)

Yeni Üye
Konular
14
Reaksiyonlar
0
Engelli ablam için su indirimden faydalanmak istiyoruz ne gibi evrak vermeliyiz iskiye gerekli olanlar nelerdir

E devlet üzerinden başvurulabiliyor sonra iskiden eve gelip engelli raporunu görmek istiyorlar o kadar engellinin su aboneliğinin olduğu yerde resmi olarak ikamet ediyor olması yeterli.
Su aboneliğinin engelli üzerine olmasına gerek yok.
Engelli raporunun en az %40 olması gerekiyor indirim %50 olarak uygulanıyor.
Direk bağlı olduğunuz iski şb müdürlüğünede gidebilirsiniz daha hızlı olur.

Engelli kimlik fotokopisini vermiştim

Su indiriminden faydalanabilmek için su saatinin engelli birey üzerinde olması gerekmiyor mu? Sadece İski 'de mi böyle bir zorunluluk yok acaba?

nostaljik
İskide böyle bir zorunluluk yok ama başka belediyeler genelde aboneliğin engelli üzerine olmasını istiyormuş ama belediye bazında araştırmak lazım belki başka bu zorunluluğu istemeyen vardır.

Kendi üzerine olması gerekiyor kocaelide

kara duman

Adana için e devlette başvuru yok, ne saçma ya, birde su üzerime olması lazımmış

Bazı belediyelerin su aboneliğini engelli üzerine olmasını istenmesi saçma bir uygulama o evde ikamet ediyor olması yeterli olmalı.
Çünkü engellilerin çoğu evlenme,kendi evlerini kurma gibi konularda sıkıntı yaşadıkları için aileleri ile beraber yaşıyor madem engelli bireylere destek olmak isteniyor bu gereksiz engeli koymak neden.

Evet Ankarada böyle bir zorluk var ve çok saçma eşim engelli indirim için gittik üstüne alacak dediler bunun içinde dask istiyolar abonelik için ücret istiyolar 12 yıllık güvence bedeli 153 tl yeni abonelik 500 küsür ondan alıp ona aktarmıyor üstüne para yıllar önce ödediğimiz güvence bedeli aynı kalırmı daskta ekle nerde kaldı indirimli su kısacası eşimin üstüne vermedim aboneliği saçma bi sistem var Ankarada

Arkadaşım Ben %69 engelliyim İstanbul Beşiktaş da bu işlemi yaptım su saati direk engelli birey üzerine oluyor direk iski giderek müracatta bulundum engelli kimlik kartım yanımdaydı onu gösterdim raporumda mail adresideydi yanımda fotokopi yoktu sağ olsunlar oradaki benim ile ilgilenen memurun mail adresine raporu göderdim işleme koydular.abonelik engelli bireyin üzerine oluyor ve %50 indirim uygulanıyor.Belgelerinle gitmen yeterli.

O.K.

İskide aboneliğin engelli üzerine olma mecburiyeti yok.
Engellinin aboneliğin olduğu yerde ikamet ediyor olması yeterli.
Ben oğlumun engelli raporuyla bu indirimden faydalanıyorum ve abonelik benim üzerime.

Üst Alt