Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Şubat 2012 tarihinde iş kazası geçirdim. Haklarım nelerdir?

murat1976

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar 2012 şubat ayında 1 tonluk presin altında kaldım. kalın bağırsağım patladı ve ameliyat oldum. ay dışarda kaldı. 2012 haziran ayında içeriye alındı. o gunden beri fabrikada çalışmıyorum, oturuyorum. karnım şişiyor kendimi guçsuz hissediyorum. 5 kiloyu kaldırsam bile tansiyonum duşuyor. halsiz kalıyorum.
denetlemeci gelmedi benimle birlikte fabrikada tatbikat yapılmadı. benim sorum şu: ben çalışamıyorum oturuyorum psikolojim alt ust hergun işten geldiğimde aynanın karşısına geçip karnıma bakıyorum ilk iş. ben de güç kaybı oluştu artık çalışamıycam. eskisi gibi olamıyorum.
2 sene geçmesine rağmen kendimi toplayamıyorum ne yapmam gerekiyor m
alulen emekli olabilir miyim

beni ameliyat eden doktora çıktım geçen hafta bana bağırsakla ilgili bi durum yok çalışabilirsin diyor. ama ben kendimi iyi hissetmiyorum eskisi gibi değilim. çalıştığım yer benimle ilgilenmiyor. sizce neler yapabilirim

Sürekli iş göremezlik geliri alabilmek için iş kazası sonucu oluşan işgücü kaybının % 10 ve üzerinde olması lazım. Barsak ve psikoloji nedeniyle % 10 ve üzeri rapor alabilir misiniz, bunu araştırmalısınız... Normalde iş kazasının bildirimi ardından hastanede belirlenir bu oran.

Şimdi iş kazası için sigorta müdürlüğüne başvursanız, bu durum işyerinize bildirilir. İşten çıkartırlar diye tereddütüm var. İyi hesaplamak lazım.

Üst Alt