Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sürekli alkol kullanıyordum bıraktım, ağır bir anksiyete bastı!?

AS3

Üye
Konular
11
Reaksiyonlar
39
Sürekli alkol tüketiyordum bugün içmedim ağır bi anksiyete bastı normalmi bu?

"Alkol alınmadığında ortaya çıkan anksiyete durumu genellikle alkol bağımlılığı veya alkol kullanım bozukluğu olan bireylerde görülebilir. İşte bu durumun bazı olası sebepleri:

1. Alkolün Yatıştırıcı Etkisi: Alkol, sinir sistemini baskılayarak kişinin rahatlamasını ve endişe hislerini azaltmasını sağlar. Alkol bağımlılığı gelişen kişilerde, alkol tüketimi bırakıldığında sinir sistemi aşırı uyarılmış hissedebilir. Bu durum da anksiyete semptomlarına yol açabilir.
  2. Kimyasal Bağımlılık: Alkol, beyinde belirli kimyasal reaksiyonlara neden olabilir ve zamanla bu kimyasal süreçler bağımlılığa yol açabilir. Alkol kullanımı kesildiğinde, beyindeki bu kimyasal dengesizlikler anksiyete belirtilerini tetikleyebilir.
  3. Psikolojik Bağımlılık: Alkol kullanımı zamanla psikolojik bağımlılığa yol açabilir. Kişi, alkolün olumsuz duygusal durumları geçici olarak bastırdığını düşünmeye başlayabilir. Alkol kullanımı kesildiğinde, bu duygusal durumlar (örneğin, stres, endişe, depresyon gibi) tekrar ortaya çıkabilir.
  4. Fizyolojik Etkiler: Kronik alkol kullanımı, vücutta çeşitli fizyolojik değişikliklere neden olabilir. Örneğin, sinir sistemi üzerindeki etkileri nedeniyle alkol kesildiğinde sinir sistemini etkileyen semptomlar ortaya çıkabilir.
  5. Çift Yönlü İlişki: Bazı durumlarda, kişiler zaten anksiyete bozukluğuna yatkınlık gösterebilir. Alkol kullanımı bu durumu geçici olarak hafifletebilir gibi görünse de, uzun vadede bu etki tersine dönebilir ve alkol kullanımının kesilmesiyle anksiyete semptomları artabilir.
Sonuç olarak, alkol alındığında anksiyete semptomları geçici olarak baskılanabilir ancak uzun vadede alkol kullanımı, anksiyete bozukluğunun gelişmesine veya mevcut anksiyete semptomlarının kötüleşmesine yol açabilir. Bu nedenle, alkol bağımlılığı olan veya alkol kullanımıyla ilişkili anksiyete yaşayan bireyler için profesyonel yardım ve destek önemlidir."

• Beğen
Reaksiyonlar: AS3
@AS3,

İçme kardeşim içme.. içersende arada bir iç.

Hem ilaç hem alkol..ALLAH korusun.. alkole bağlı erken yaşta siroz olursun.

• Beğen
Bırak kardeşim . Alkolün sosyal içiçiyim diyeni bile ailesini evini dağıtıyor eninde sonunda . Yaşlanınca çol çocuk eş lazım insana . Dağılıp giden aile toplanmaz o saatte

• Beğen
Üst Alt