Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sürekli iş görememezlik başvurusu yaptım. Süreci paylaşacağım

Konular
26
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar dün itibari ile sgk ya sürekli iş göremezlik için başvurumu yaptım rabbim yardımcımız olsun.arkadaşlar süreçle ilgili tecrübelerini yazarsa sevinirim

Allah yardımcın olsun ben 2014 baş vurdum daha çıkacak da çıkacak

öncelikle geçmiş olsun
işgücü kaybınızın en az %10 olması gerekir.birde olayın işkazası olması gerekir.bu şartları sağladıktan sonra süreç 1,5 yıl ile 2,5 yıl arasında değişir.sonra toplu para alırsın.Allah kolaylık versin.

Bizde basvurduk surec 10 ayi bulur dediler ama bize

@çotanak28
size kendi iş göremezliğimden bahsedeyim size bilgisi olur başvurduktan sonra iki ay içinde sgk ilgili bölümünden dosyanız hakkında bilgi alın iş kazasımı değilmi diye müfettişe gidiyor dosya okey alınınca sizi hst sevk edecekler siz gidip muayene olacaksınız ama unutmayın geçirdiğiniz kazadaki rahatsızlıkalrı ilgili bölüm branşlarına gidince not ettirin iş kazasına bağlı diye hst nin durum bildirir raporu sgk gidecek sgk onu kendisinin sağlık kurullarına gönderecek buda ankara istanbul gibi değişiyor orda bekliceksiniz nerden baksanız ordada evrak 6 ay bekler sonuç 10 ve üstü çıkarsa çıkan oran üstünden aylık bağlanacaktır. yani 2 yılı bir göz önüne alın derim

arkadaşlar bu oranı az çok kendimiz hesaplayabilirmiyiz bana biz seni arayınca geleceksin dediler önce müfettişmi çağırıyor acaba yoksa direkt hastaneyemi sevk ediyorlar

hilal72 Tamam banada ayni anlattiginiz gibi anlattilar ama en gec bi yil dediler bizde yeni basvurduk bakalm sureci burdan yazariz bizde

Oranı hastanemi yoksa ankara sgkmi belirliyo

Baglanan maaş

% 82 oran ile 1925 tl iş görememezlik maaşı baglanmış sgk nın verdiği bilgi.bundan sinraki süreç nasıl acak.birde raporum kontrollü geldi.

çotanak28

Hayırlı olsun. 734 tl maaş, diğeri biriken ek ödeme ile toplam rakam olmalı.

Bulent abi sgk daki memur bana bir ekran ciktisi verdi orda1925 tl yaziyor.734 tl edevlette gordugum kafam biraz karisti anlayacagin eve bir tebligat gelecekmis onu bekliyorum onda detayi vardir umarim

734 tl gördüğün ek ödeme birtikmişi olabilir senin aylık değil

Galiba bunun neticesini en iyi tebligat gelince yada ayin 25 inde gorecegiz galiba 25 maas gunu yazilmis

Tebligat bugün elime ulaştı.2925 tl gelir.16400 küsür birikmiş maaş

Yanlış yazdım 1925 tl maaş

Teşekkür eferim dostum bu hafta sgk müfettisiyle görüşécégim

Bursa'da SGK müfettişi ile görüşeceğim. Önerisi olan var mı?

Bu hafta bursa da sgk müfettişi ile görüşeceğim .önerisi olanların fikirlerini alabilirim.daha önce bursa da sgk müfettişie görüşenlsr varmi.

çotanak28

Kardeşim ben müfettiş le görüştüm basina gelen olayı ayrıntılı şekilde anlat aklında hicbirsey bırakma sana tavsiyem o soru sorunca biraz insan stres yapıyor olay ani gelip üzülüyorsun

müfettiş e gitmeden önce bi kagida söyleyecek lerini yazmanı tavsiye wdrim

Sağol dostum dün görüştüm müfettişle herşeyi anlattım.bana kusur oranı belirlenirken yardımcı olacağını söyledi.ama elimden gelebildiği kadar dedi.benim ifademi alan baş müfettişti.gelismlerri paylaşacağım.kusur oranının bana artı ve eksileri nedir yazarsanız sevinirim.

SGK müfettiş in verdiği oranın pek önemi yok sana verilen geçici is göremezlik parasını kusurun oranında sgk senden alicak sürekli is göremezlik ödeneği ne pek etkisi olmuyor mahkeme de ise çalışma bakanlığı müfettişleri kusur veriyor işte iş kusur önemli alacağın tazminata etki ediyor şunu unutma sgk işveren i biras tutuyor çalışma bakanlığı müfettişleri de seni tutuyor bana sgk yolzde 35 işveren yüzde 65 kusur verdi çalışma bakanlığı müfettişleri de bana 25 işverene 75 verdi bilginiz olsun diye yazdım

Teşekür ederim dostum iyi oluyor böyle insanların bildiklerini birbirleriyle paylaşması.eğer aldigim sürekli iş görememezlik ödeneğine çok etkisi yoksa önemli değil.

Ben tüm haklarımi bi sit e sayesinde öğrendim elbette yardımcı olmalıyız benimde mahkeme uc yıl oldu hâlâ devam ediyor

Merhaba arkadaşlar
Benimde sürekli is goremezlik seruvenim devam ediyor yolun başı sayılır ankara Kocatepe sağlık kurulu büro 1 işlemlerinde bundan sonraki süreç nasıl bilen varmi

frkncck

Kardeşim benim gelir 17ayda bağlandı ama bildiğim kadarıyla prosedürü değiştirmiş ler müfettiş kusur oranı dağılımına gerek kalmadan bi arkadaşı a geliri mi bağladılar bende müfettiş le görüştü kten sonra 7-8ayda gelirin bağlandı

Okudukları ma göre aynen yazdığın gibi kardes süreç uzun sabır edip bekliycez 2.5 ay oldu ben müracaat edeli şafak sayiyoruz ama karanlık 😃

@frkncck

Bende öyle çok merak ediyordum hepimiz geçtik bu yoldan Allah sabrımızi daim etsin sana şöyle soylim geliri n bağlandı gi gun toplu parayı alınca herşey unutuluyor

Üst Alt