Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sürekli iş göremez raporu ve engelli raporu için savaşıyorum!?

orhankan

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
abiler 2 sorum var benim

1.si iş kazasından sonra sürekli iş göremez raporu için sgk ya başvuru yaptım beni selçuk ünvsitesine sevk yaptılar plastik ve ortapediye muane oldum sağ ayagımda kalıcı hasar var ayagımda çalışma yok ve topuk yere değmiyo ayrıca sürekli ağrım mevcut çünkü ayak bileği ve baş parmağım çıkık ve yapılması mümkün değil muayene sonrası plastik durum bildirir raporuna ne görüyosa yazdı ortapedi ise haste desteksiz mobilize olamıyo çıkıklara müdahele edilemediği için sürekli ağrısı var mevcut durumda çalışması uygun değildir yazdı

üç ay geçti ara karar geldi ve plastik ile fizikten ayağın açılarının ve ellerin açılarının cetvel ile ölçülerini istemişler tekrar muane oldum yine gönderdik sonuç ne olur ve ortapedi ile ilgili neden birşey istemediler merak ettim........

2.si bugün bi devlet hastanesine engelli raporu başvurusu yaptım ellerimi kayda almadılar fizik hiç oralı olmadı ortapedi % 25 plastik % 10 verdi pskiyatri vermedi nöroloji vermedi muayene ederken akşam kurulda bakarız dediler kurula girince de kimse bakmadı sadece raporu nerde kullanacaksın dediler bende engelli olarak nelerden faydalana bilirsem oralalarda kullanacam dedim tamam çık dediler

bende kızıp hani kurulda muayene edecektiniz ne çıkması dedim evrakları geri istedim bu kez perşembe kurula tekrar gel yeniden değerlendirelim dediler birşey anlamadım bi yardım edin perşembe tekrar girecem

Rapor için nöroloji, fizik tedavi ve psikiyatri neden değerlendirme yapmadı?

bende iş kazasından sonra tedaviler bitince 3 ay önce iş göremezlik raporu için başvuru yaptım sgk hastaneye sevk etti ama sorun ayağımda ve plastik ile ortapedi sadece iki bölüme göründüm oysa nöroloji fizik pskeatriye de görünmem gerekiyodu ordaki görevli onlara yollamadı
neden.... ve ne yapmalıyım

Üst Alt