Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sürekli İş Göremezlik almaya hak kazananların GSS borcu silinir mi?

SerkSi

Üye
Konular
11
Reaksiyonlar
0
Merhaba Arkadaslar,

2014 yılında iş kazası gecirdim. Sirket o tarihlerde cıkışımı verdi . Ve SGK sistemi beni otomatikmen GSS ile borclandirdi . 6 aylik borcu odedim . Fakat su anda GSS beni 7 ay daha borclu gosteriyor ve bunu odeyemedim

İş kazasindan sonra 2014 ün 9 . ayinda surekli iş goremezlik icin basvuru yapmistim . Yaklasik 1 hafta once Ankaradan cevap geldi ve bana %15 surekli iş goremezlik maasi baglanacak .

Sorum şuki ; Surekli iş goremezlik maaşi hakkini kazananlar ayni zamanda omur boyu saglik sigortasindan faydalaniyorlar . Ben gecmişte odemiş oldugum GSS miktarini geri alabilir mym ? Ve şu anda halihazirda 7aylik borcumda silinir mi ?

SerkSi

Net bilgim yok ama, mantıken evet, o döneme ait GSS borcu olmamalı. Ödediklerinizi geri almak için de dilekçe verin bence

OturanBoğa

Bülent bey , 1 ay önce sürekli iş göremezlik gelirim bağlandi . Bende SGK ya gittim , geçmişe dönük GSS borcumun silinmesi icin . Ordaki gorevlinin 5 dakikalik bilgisayarda işlem yaptikdan sonra , tamam borcun 1 hafta icinde silenecek dedi . Bende 1hafta sonra e-devlet uzerinden kontrol ettim . Ve daha öncesinde 580 tl GSS borcu gorunuyordu , o miktarin silindigini ve borcumun olmadigini gordum .

İş kazasina bağli sürekli iş göremezlik maaşi alanlarin varsa gecmişe dönük GSS borclari siliniyor

Üst Alt