Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sürekli iş göremezlik geliri alanların sağlık güvencesi emekli statüsünde mi?

Konular
24
Reaksiyonlar
0
Selamlar bugün karşılaştıgım bir durumu sizinle paylaşayım istedim.
Gözlerim bir kaç günden buyana arıyordu Bursada özel bir göz hastanesine gittim.
Veznedeki bayan
Çalışanmı diye sordu evet dedim ama beyfendi siz emekli görünüyorsunuz dedi ama ben sigortalı calışıyorum dedim.SGK ya bir urayın dedi bende solugu SGK da aldım incelediler ve ben sürekli iş göremezlik maaşı alıyorum diye emekli gözüküyormuşum oradaki arkadaş yasanın degiştiğinden bahsetti biraz ama ne kendi söylediğine kendi inandı nede ben.Dediğim sigortalı olarak üzürlü işci statüsünde bir özel firmada çalışıyorum vergi indiriminden yararlanıyorum anlamadım bu işin sonu nereye varıcak çözemedim.

1990 senesinde iş kazası gecirdim 18 yaşından küçüktüm.
Şuana kadar 3544 günüm var
sürekli işgöremez maaşı almaktayım
V vergi indirimim var
1998 yılı 1 ay girişliyim ssk olarak

Evet, sürekli iş göremezlik geliri alanlar emekli gibi görünür sağlık güvencesi açısından. Bir sorun yok yani...

sürekli iş göremezlik maaşı bağlandıktan 6 ay sonra emekli oldum bu süre zarfında emekli değil çalışan olarak sağlık güvencesinden yararlandım katkı payı %20 olarak alındı

Üst Alt