Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sürekli iş göremezlik geliri alıyorum. Geçici iş göremezlik ödemeleri geri istenir mi

t.keskin

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
merhaba arkadaşlar

ben 2008 10. ayında iş kazası geçirdim ve istirahat paramı dönem dönem aldım nitekim unkapanından gelen sgk aylık gelir bağlanma kararırı sonucu %41 üzerinden sürekli iş görememezlik ödeneği bağlanmış ve toplu olarakta birikmiş para veriliyor
sizlerden ricam beni bu konuda bilgilendirmeniz :acaba bu para benden geri tahsil edilir mi

şimdiden teşekkür ederim.

Kastettiğiniz şey o raporlu olunan dönemde aldığınız geçici iş göremezlik geliri değil mi Turgay bey? Evet, o ödenen gelirlerin bir kısmını sizden geri talep edecekler.

Ne kadar aylık gelir bağlandı size? İş kazası geçirdiğinizde resmi olarak aylık kazancınız neydi?

merhaba Bülent bey

ben geçirdiğim iş kazasından dolayı rapor paramı rapor tarihleri doldukca aldım yani kaza tarihi 16,10,2008 ile 01,01,2011 arası iş görememezlik ödendi
raporum henüz kapanmış değil unkap. gelen evrağı dr. kontrolümde göstereceğim işbaşı kararını belirleyecekler unkap.dan gelen sgk aylık gelir bağlama kararında süre. iş görememezlik %41,20 derecesinden İKMH Gelire Girme Tarihi 01,03,2011 olarak belirlenmiş
BİRİKMİŞ KUTUSUNDA BRK Başlama Tarihi 01,03,2009 BRK Bitiş Tarihi 16,03,2011 Aylık Toplam 10 binden fazla para olarak verildi
Aylık Gelir 572,72 tl olarak belirlenmiş ( kısacası ben rapor paramı aldım acaba bu harici para ney parası )...
O dönem resmi olarak 630 tl sigorta kazancı görülüyor yani asgari ücret üzerinden klasik işveren metodu Bülent bey tahminen ne kadar geri ödeme isterler.
DUYARLILIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER.

Üst Alt